SON DAKİKA

Coco’nun 51 Tonu yazdı: “Hanutsuz yemek!”

Bu haber 16 Ağustos 2017 - 13:12 'de eklendi ve 9 kez görüntülendi. kez görüntülendi.

Medya’nın 50 Tonu’ndan Coco’nun 51 Tonu’nun yazısı…

Bugün Türk medyasında bir milat yaşanıyor! Yani o kadar duygusal anlar yaşıyorum ki bunu kelimelere nasıl dökeceğimi bilmiyorum! Gözyaşlarımdan Kelebek masaya yapıştı o derece!

Türk medyasının medarı iftiharı Cengiz Semercioğlu, hanutsuz yemek yemiş, üzerine bir de faturasını yayınlamış! Bu da yetmemiş dürüstlükte çıtayı iyice yükseltip Nusret’in iki kadeh şarap ısmarladığını da bilhassa belirtmiş!

Allah Allah! Başına ne düştü acaba?

Yoksa Hürriyet’in tepe yöneticilerinden ağır bir ayar mı aldı? Temiz Eller Operasyonu, Temiz Sayfalar’a mı dönüşüyor?

Acaba birileri “Cengiz, yediğin hanutlar yeter; bundan sonra yamuğunu yakalarsak, işin biter!” diye kulağını mı çekti?

Gelin görün ki kazın ayağı hiç de öyle değil! Çünkü Cengiz’in röportaj yaptığı Nusret, tıpkı kendisi gibi büyük patron Ferit Şahenk’in maaşlı adamı!

Anlayacağınız bu temiz sayfalar işinin arkasında da çok derin bir hanut operasyonu var! Zaten dün de gazetende Nusret’in Bild röportajını vermiştiniz. Şimdi gel de merak etme; Cengiz’in bugün bütün köşesini ayırarak Nusret’e çektiği muazzam cilalama operasyonunun hanutu kime gidecek? Her zaman ki gibi Star’ın Yayın Yönetmeni, kankası Ömer ve Kelebek’in paşası, kadim dostuyla bölüşecek mi? Yoksa bu yeni sezon öncesi kendi programı için Star’a yaptığı bir jestiyon hanutu mu?

Ya sahi, bu arada bizim Çapa efendinin ona sorduğu sorular geldi aklıma! Hani madem artık temiz gazetecilik yapacaksın, hanuttan uzak duracaksın gel sen, Çapa’nın şu 13 sorusuna bir cevap veriver de sana itimadımız tam olsun!

Madem artık, Çapa’nın ve Oray’ın dolaşıma soktuğu ‘hanut’ tabirini sen bile kullanır oldun; senin ‘küçük ama cevval çetenin’ merkezinde olduğu adeta hanut manifestosu olan 13 soruya cevap vermen de senin gibi namus ve dürüstlük timsali birinin boynunun borcudur arkadaşım!

Sana kolaylık olsun diye yazının altına o soruları da ekliyorum; tez zamanda da cevabını bekliyorum.

En derin muhabbetlerimle…

Coco’nun 51 Tonu / MEDYANIN ELLİ TONU

***

Bir — Bugünkü yazında, “Mahsun filmini haber yaparız. Ne nikah şahitliğimiz kalır ne de PR’cı eski eşimiz…” demişsin. Soruyorum!
Mahsun’un nikah şahidi ve kadim dostu senin de bağlı bulunduğun gazetenin tepe yöneticisi Fikret Ercan değil mi?

Mahsun’un ‘Vezir Parmağı’ da dahil bugüne kadar çektiği tüm filmlerin PR, basın organizasyon işlerini, ortağın Selim Akçin’in eski eşi Filiz Öcal’ın PR şirketi Deep İletişim yapmadı mı? PR’cı Filiz’le, eski kocası Selim ve senin arandaki bu akçeli hukuk sence etik mi?

İki — Bugünkü yazında bahsetmemişsin ama kardeşin Cem Semercioğlu’nun yapım şirketinden gelen yüzlerce habere gazeten Kelebek’te imtiyaz sağlamadın mı? Sence bir gazete yöneticisinin, kardeşinin yapım şirketinin haberlerini gazetesinde çarşaf çarşaf yayınlaması etik mi? Buradan götürdüğünüz paraları içine sindirmek için hangi sodayı kullanıyorsun?

Üç — Medyada gazeteciliğinden çok PR’cılığıyla tanınan, bir dönem benimle de çalışan Faik Erdemli imzasıyla giren haberlerde rant ilişkisi var mı, yok mu? Eğer adamsan Faik’in kimlerden, ne karşılığında haber yapmak için para aldığını açıkla. Sen açıklamazsan ben açıklarım. Faik, medyanın amiral gemisi Hürriyet’te kadrolu- sigortalı olarak mı çalıştı, yoksa senin çantacın kontenjanından mı haber yapar oldu Kelebek’e? Acun’un PR işlerini almak için Faik’le Acun’a gönderdiniz mi? Acun’un PR işlerini almak için gazeteni baskı aracı olarak kullandın mı?

Dört — Çok ünlü bir televizyon patronunun adı bende saklı eski eşi, Faik aracılığıyla Selim Akçin’in beğendiği 3 bin Pound’luk montu Londra’dan satın alıp, bizzat Faik eliyle Selim’e göndermedi mi? Montu fazla cafcaflı bulan Selim, “Faik bunu sat, parasını getir bana” dedi mi, demedi mi? Sence bir gazetecinin haber kaynağından 15 bin liralık hediye alması etik mi? Bu olayı hiç duymadın mı, yok eğer duyduysan konuyla ilgili ne yaptın?

Beş — Sen, Selim Akçin, Star’ın tepe yöneticisi Ömer Özgüner ve Faik Erdemli, birlikte kurduğunuz medya sitesi MedyaTava’da çıkarlarınızı manipüle etmek için haber yaptnız mı, yapmadınız mı? Eğer aksini iddia ediyorsan hatırlatırım, önümde kocaman bir dosya var MedyaTava’yla ilgili. Gün gün yazarım hangi haberleri yaptığınızı ve siteyi kendinize yakın adamları önemli pozisyonlara getirmek için nasıl kullandığınızı… Bence sen açıkla, yoksa medyadaki cevval üçlünün bütün koordinatlarını deşifre etmeye doğru gidiyor mesele bilesin… (Ben sana Cihangir Susam ve vefat etmiş bir abinin eski eşi diyeyim, ötesini sen anla kardeşim…)

Altı — Medyada da günlerce haber olan Samsung cep telefonu olayında faturayı çıkarıp herkesi susturmuştun. Şimdi ben sana soruyorum. O telefon TV8’de çalıştığın dönemde herkesin önünde sana hediye edilmedi mi? Gösterdiğin fatura Faik’in daha önce kendine kredi kartı ile aldığı başka bir cep telefonuna ait değil mi? İnsanları başkasına ait faturayla kandırmak gazetecilik ahlakına yakışır mı?

Yedi — Hürriyet’ten kaç para maaş aldığını biliyorum, yalanlamaya kalkarsan bordronu yayınlarım. Şimdi soruyorum, memleketin ekonomisi bu kadar sıkıntı yaşarken, kazandığın o orta düze maaşla bu inanılmaz serveti nasıl elde ettin kardeşim? Bindiğin pahalı araba ve Cihangir’deki astronomik daireyi maaşınla mı aldın? Yok, değilse nasıl, kimlerden gelen paralarla? Ve kimin üzerine kaydettirdin?

Eşinin ve senin evlendikten sonraki mal beyanındaki artışı açıklamaya yüreğin var mı?

Sekiz — Yine bugünkü yazında “Çalgı Çengi’yi haber yaparız. Ne Ahmet’le Murat’tan para aldığımız kalır, ne gizli saklı çevirdiğimiz dolaplar…” demişsin. Soruyorum, ‘Çalgı Çengi’ filminin de basın PR işini Filiz Hanım yapmadı mı?

Dokuz — Daha çevrilmeye başladığı günden itibaren gazetende haber olan Şahan Gökbakar’ın filmi ‘Recep İvedik’ de Filiz Öcal’ın şirketi Deep İletişim’le çalışmıyor mu?

On — Sosyal medya hesaplarından takip ediyoruz. Maşallah Evliya Çelebi gibi olmuşsun. Bu seyahatlerin kaçının parasını cebinden ödedin? Kaçını seni seyahate götüren dostların karşıladı? Bu seyahatlerden sonra kaç tanesiyle ilgili haber yaptın ve yaptırdın gazetende?

On bir — Gazetenin yazarlarının dünyanın dört bir tarafına yaptığı astronomik ballı seyahatleri, senin haber kaynağın olan sanatçılara satılan şarkı sözlerini ve buralardan kazanılan paraları etik buluyor musun?

On iki — BKM’nin filmi ‘Dedemin Fişi’ ile ilgili yazdığım eleştiri yazısının Kelebek’ten çıkarıldığı gün, senin aynı filmle ilgili muazzam bir övgü yazısı döşenmiş olman tesadüf mü? Benim gibi senin de aklına ‘Bu işte bir Çapanoğlu var’ sorusu gelmiyor mu?

Ve son soru: Dürüstlüğünden kimsenin şüphesi olmayan okur temsilciniz Faruk Bildirici’nin Kelebek’i eleştirdiği Trump Tower haberini köşesinden akşam yedide çıkarttırdığınız gün kutlama yaptınız mı, yapmadınız mı? ‘Fincanı taştan oyarlar’ diye tempo tuttunuz mu, tutmadınız mı? Sizinle aynı gazetede çalışan namuslu bir kalemin yazısını dolaylı yoldan sansürlemeyi etik buluyor musunuz?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
UA-19473271-8