kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Mehtap Elaidi

Mehtap Elaidi koleksiyonu ile, şehirde bir tatil halet-i ruhiyesi

Mehtap Elaidi
Mehtap Elaidi koleksiyonu ile, şehirde bir tatil halet-i ruhiyesi
İstanbul Fashion Week 2012 kapsamındaki Mehtap Elaidi defilesi, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB)’in organizasyonunda, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle düzenlendi.

 

 Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) Başkanı ve moda tasarımcısı Mehtap Elaidi, Istanbul  Fashion Week kapsamında 11 Ekim Perşembe akşamı Karaköy Antrepo 3'te gerçekleşen 2013 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu defilesiyle, şehirde tatili kendine hediye eden bir İstanbullu kadının siluetini çizdi.

Mehtap Elaidi, bir önceki sezonda tasarımlarına taşıdığı 'yeni görünüm' çizgisini, 2013 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda da sürdürdü. Koleksiyonda vintage çiçekler kumaş baskılarında hissedilirken, siluetlerde ters hacimler ve bedene oturan detaylar ön plana çıktı. Şehirli bir kadının kendi şehrinde yaşadığı tatili yansıtan bu koleksiyon için Elaidi: "Son dönemdeki yoğun tempomda şehri bile hak ettiği gibi yaşayamadığım gerçeğiyle yüzleşirken buldum kendimi. Hayalimdeki kadını bu sefer kendi rutinlerinin dışında İstanbul sokaklarına çıkarmak istedim. Şehrini adeta bir turistin gözünden yaşamaya çalışan, doğal ve bakımlı bir genç kadın kurguladım" diyor ve "Kendi şehrinde turist olma halini, tamamı giyilebilir tasarım detaylarıyla donatılmış bir koleksiyonla vurgulamak istedim." sözleriyle koleksiyonunun ruhunu özetliyor.

Mehtap Elaidi 2013 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu, çeşitlendirilmiş dokuları ve sezonun öne çıkan renklerini, kadının içinde rahat hissedeceği formlarla buluşturdu. Koleksiyondaki tüm renkler beyazın, aksesuarlar ise altın renginin etrafında örülüyor. Saks mavisi, kırmızı, yeşil, somon rengi, kodak sarısı ve fuşya gibi canlı renklerle bezeli, kendi içinde günden geceye devam eden, giyilebilir tasarımlardan oluşan koleksiyon defilesinin kreatif direktörlüğü Barış Çakmakçı tarafından üstlenilirken, defile koreografisi Uğurkan Erez’e, müzikler ise Sarp Dakni’ye emanetti. Defileyi izlemeye gelen isimler arasında Evren Yaşlak, Gül Gölge Saygı, Hatice Arslan, Burcu Kara, Didem Antebi, Yasemin Taciroğlu, Buse Terim, Onur Baştürk, Deniz Berdan, Facehunter isimli bloguyla tanınan Yvan Rodic bulunuyordu. Mehtap Elaidi’nin 2013 İlkbahar/Yaz koleksiyonu, davetlilerin büyük beğenisini topladı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2012, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER