kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Niyazi Erdoğan

Niyazi Erdoğan’la bir erkeğin özgürlük yolculuğu

Niyazi Erdoğan
Niyazi Erdoğan’la bir erkeğin özgürlük yolculuğu
 

İstanbul Fashion Week 2012 kapsamındaki Niyazi Erdoğan defilesi, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB)’in organizasyonunda, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle düzenlendi.

 

İstanbul Fashion Week kapsamında 11 Ekim Perşembe günü saat 11.00’da gerçekleşen Niyazi Erdoğan  2013 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu defilesi, tasarımcının daha önceki koleksiyonlarında olduğu gibi kendi kişisel tarihinin inişlerini ve çıkışlarını yansıtıyor ve bu defa tümsekleri, hendekleri, kapanları ve tenkitleri savuşturarak kendi yolunu keşfeden bir erkeğin hikayesini podyuma taşıdı.

 

Özgürlüğünün kilometre taşlarını kendi elleriyle yere saplayan Niyazi Erdoğan, bu koleksiyonuyla yarattığı hayali erkeği yaşamının dönüm noktasıyla yüzleşmeye, yenilmez maskesini bir kenara bırakıp kıyılarda bir mola vermeye, durup bir nefes almaya ve uzun uzun düşünmeye davet ediyor.

Yaşamı Julian Schnabel’in “Karanlıktan Önce” isimli filmine de konu olmuş Kübalı şair ve romancı Reinaldo Arenas’ın çalkantılarla dolu yıllarından ve hayata tutunma mücadelesinden esinlenen Niyazi Erdoğan, bu ilhamını rahat bir silueti vurgulayan, plaj giyimi ağırlıklı koleksiyonuna yansıttı.Giyenin üzerinde kayboluyormuş hissi uyandıran desenli gömlekler, Arenas’ın özgürlük yolculuğunun önemli bir durağı olan Havana yıllarına vurgu yapan posta pullarından ilham alıyor. Şortlar, mayolar, espadriller ve plaj aksesuarları ise bu gömleklerin tamamlayıcısı.

Kreatif yönetimini Barış Çakmakçı'nın yürüttüğü koleksiyonun defile koreografisini Türkiye’de moda camiasının duayen isimlerinden Uğurkan Erez üstlendi. Müzikler ise DJ Tutan tarafındandefileye özel olarak hazırlandı. Eroni ve Colgate’in sponsorluğunda gerçekleştirilecek defilenin ayakkabıları da İnci tarafından özel olarak üretildi. Defileyi izleyenler arasında Evo's Angels Editörleri, Emre Aydın, Deniz Berdan, Didem Soydan, Buse Terim gibi isimler de bulunuyordu.

“Her güçlü erkeğin biraz nefes almaya ihtiyacı var.

 

Şimdi üzerinizde bir gömlek ve bir mayoyla hamağa uzanıp yola değil, düşlere koyulma zamanı…

 

-Niyazi Erdoğan”

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2012, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER