Alman çiftçilerin 'Cem Özdemir' isyanı!

Yeşiller’in tartışmalı toplantısından sonra Cem Özdemir’in Tarım Bakanı olarak kabineye gönderilmesi Alman çiftçilerin ve tarımla uğraşanların büyük tepkisini çekti. “KENEVİR EKİMİNİN ÖNÜ AÇILDI” Sözcü'den Ali Gülen'in haberine göre; Sosyal medyada, Yeşiller'in.

Alman çiftçilerin 'Cem Özdemir' isyanı!

Yeşiller’in tartışmalı toplantısından sonra Cem Özdemir’in Tarım Bakanı olarak kabineye gönderilmesi Alman çiftçilerin ve tarımla uğraşanların büyük tepkisini çekti.

KENEVİR EKİMİNİN ÖNÜ AÇILDI”

Sözcü'den Ali Gülen'in haberine göre; Sosyal medyada, Yeşiller'in Cem Özdemir kararına bazı tepkiler şöyle:

“Bir vejetaryen ama şimdi hayvan sahiplerine onlara nasıl bakılacağını anlatacak, öyle mi?“

“Daha kötüsü olamazdı. Tilkiye kümesi teslim ediyorlar. Hayır, hayır.“

“1 Nisan şakası mı? Bu Alman tarımına verilecek en büyük cezadır.“

“Artık kenevir ekiminin önünde hiç bir engel kalmamıştır…“

TARIM BİRLİKLERİ DE KIZGIN

Vatandaştan bu tepkiler gelirken, Association Land Creates Connection e.V. adlı çiftçi derneği, Bild Gazetesi'ne, “Bu atamayı hiç onaylamıyoruz. Özdemir, bir sosyal hizmet uzmanı. Hayatında tarımla ilgilenmemiş. Bu pozisyona profesyonel biri yerleştirilemez miydi?” açıklaması yaptı. Tarım (Agrar) Dergisi de, benzer eleştirilerde bulundu.

Vejetaryen birinin, hayvancılığın büyük önem taşıdığı Tarım Bakanlığı'na getirilmesiyle ilgili eleştirilere cevap veren Cem Özdemir, Stutgarter Zeitung'a yaptığı açıklamada, “Evet ben et yemiyorum ama bu konuda katı da değilim. Herkes kendi zevkine göre mutlu olmalı“ diye konuştu.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER