Lübnan'da halk sokaklara döküldü

Alman haber ajansının haberine göre, Kuzey Lübnan'daki protestocular el-Bedavi Uluslararası Otoyolunu her iki yönde, tali yolları ve Trablus kentindeki Al-Nur Meydanı'na giden tüm yolları arabalar, lastikler yakarak ve taşlarla trafiğe kapattı.Beyrut'ta çok sayıda yolu lastikler ya.

Lübnan'da halk sokaklara döküldü

Alman haber ajansının haberine göre, Kuzey Lübnan'daki protestocular el-Bedavi Uluslararası Otoyolunu her iki yönde, tali yolları ve Trablus kentindeki Al-Nur Meydanı'na giden tüm yolları arabalar, lastikler yakarak ve taşlarla trafiğe kapattı.

Beyrut'ta çok sayıda yolu lastikler yakarak trafiğe kapatan protestocular, ilaçların olmaması ve fiyatların yüksek olması nedeniyle sokaklara döküldüklerini belirtti.

Lübnan'ın güneyindeki Sayda (Sidon) kentinde protestocular, kötüleşen yaşam ve ekonomik koşulları protesto etmek için kentteki Najma Meydanı'nı otomobillerle trafiğe kapatırken, kentteki Elia kavşak meydanını ve Elektrik Şirketi önünü de trafiğe kapattı.

Sosyal paylaşım sitelerindeki gruplar, Pazartesi gününün bir 'Öfke Günü' olarak kabul edilmesi ve kötüleşen koşulları, temel hizmetlerin eksikliğini ve yetkililerin sorumluluklarından kaçınmalarını kınamak için barikatlar kurulması çağrısında bulunmuştu.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER