Petrolde gergin OPEC bekleyişi!

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatları bugün yatay bir seyir ile gelecek hafta yapılacak OPEC+ toplantısını bekliyor. ABD, Hindistan ve Japonya'nın ulusal stratejik rezervlerinden yapacakları petrol satışlarının piyasalara olası etkilerini değerlendirme çalışmalarını sürdüre.

Petrolde gergin OPEC bekleyişi!

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatları bugün yatay bir seyir ile gelecek hafta yapılacak OPEC+ toplantısını bekliyor.

ABD, Hindistan ve Japonya'nın ulusal stratejik rezervlerinden yapacakları petrol satışlarının piyasalara olası etkilerini değerlendirme çalışmalarını sürdüren piyasa katılımcıları, OPEC+'nın tüketici ülkelerin bu adımına vereceği yanıta da odaklanmış durumdalar.

OPEC+'nın tüketici ülkelerin rezerv satışı karşısında üretimi günlük 400 bin varil/gün artırma kararını gözden geçirmeyi planlamadığı haberleri petrol fiyatlarına hafif bir satış getirse de dar bir bandın dışına çıkılamadı.

Şu sıralarda ICE'de Ocak vadeli Brent petrolünün varil fiyatı düne göre 5 cent düşüşle 82,20 dolar, NYMEX'de Ocak vadeli Batı Teksas petrolünün varil fiyatı 22 cent düşüşle 78,17 dolardan işlem görüyor.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER