Antakya Mutfağının Eşsiz Lezzetleri Hatay Gurme'de!

1985'de Mehmet Deveci tarafından Akdeniz Hatay Sofrası olarak, İstanbul’daki ilk Antakya lezzetlerini getirdiklerinden bugüne, tam 33 yıllık bir birikim

Antakya Mutfağının Eşsiz Lezzetleri Hatay Gurme'de!

1985'de Mehmet Deveci tarafından Akdeniz Hatay Sofrası olarak, İstanbul’daki ilk Antakya lezzetlerini getirdiklerinden bugüne, tam 33 yıllık bir birikim sonucunda ortaya çıkan bir markayı sizlerle tanıtmak istiyoruz.

Hatay Gurme...

Tarifleri de ayrı bir orjinal diyebiliriz! Anneleri Dahiye Sultan tarifleri; tüm malzemeleri Antakya Bakkalı ile kendi köylerinden getiriyorlarmış.Antakya’daki köylü kadınlar ile ürettikleri yöresel lezzetleri tadınca, İstanbul'un keşmekeşliğinden bir kaç saatlik uzaklaşıp, köy hayatına geçiş yapmanızı sağlayan bir mutfakları var...Ve Hatay Gurme’de Antakya ile Halep mutfağını harmanlayıp, çok farklı reçeteler sunan bir mekan ve de en önemlisi bir aile lokantası... Kahvaltısı ve yemekleri hep annelerinin tariflerinden.Servis ile ilgili püf noktalarsa, ailenin reisi olan babalarından geliyor. Çalışan ustalar hep Antakyalı! Menülerine bakınca insanın iştahı açılmaması elde değil; Tarsus tahini humus ile. Çatalca kaymağını yayla dağı balı ile servis ederken, Müceddere, Kumbursiye, Oruk, Aşur, Zahter Salatası, Gurme Sarma gibi onlarca tatlar sizi alıp uzaklara götürüyor.


Bu güzel mekanın işletmecileri Barış Deveci ve Tuna Sekban'ın söylemleriyse; "Amacımız 3 ayda bir değişen menü ile farklı lezzetleri, müşterilerimize sunmak. Hatay Gurme'nin Antakya mutfağı’nın en iyi lezzetlerini kendimizce yorumlayarak, Unesco'nun 26. Gastronomi mutfağı seçtiği güzide şehrimizin tadlarını tüm dünya ülkelerine tattırmak hedefimiz. 33 yıllık engin tecrübemizle mutfağımızın güzelliğini herkese göstermek için elimizden geleni yapmak için çalışıyoruz. Bu yüzden Hatay’a gelmeyen Hatay'a düşer sloganı ile yolumuza devam ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER