4G, iPhone 12'yi ucuz yapacak

Apple'ın bu yıl 5G destekli iPhone'lar tanıtacağını duymuştuk, fakat firmanın 4G'yi kullanan iPhone 12'ler de üreteceği söyleniyor.

4G, iPhone 12'yi ucuz yapacak

Apple'ın bu yıl 5G destekli iPhone'lar tanıtacağını duymuştuk, fakat firmanın 4G'yi kullanan iPhone 12'ler de üreteceği söyleniyor. Yeni bir söylenti, bu telefonların fiyatıyla ilgili bir takım bilgiler verdi.

Pek tanınmayan bir kaynak olan @omegaleaks'e kadar beklenen dört iPhone 12 modelinin daha aşağı düzey olanları, 4G ve 5G seçenekleriyle gelecek; böylece toplam altı öbür cihaz tanıtılmış olacak. Kaynağa kadar 4G iPhone 12'nin fiyatı 549 dolardan başlarken, azıcık daha büyük olan iPhone 12 (iPhone 12 Max olabilir) 100 dolar daha fiyatı yüksek olacak. Bu fiyatlar, büyük olan iPhone 12'nin bile 699 dolar satılan iPhone 11'den ucuz olacağı anlamına geliyor.

Her ülkede 5G bağlantısı olmadığından, 5G'ye birkaç sene sahip olmayacağını düşünen kullanıcılar 4G iPhone'u tercih edebilir. 4G modellerin bağlantı haricen herhangi bir yönden 5G modellerden geride kalmayacağına inanılıyor.

Yeni iPhone serisi, herhangi bir ertelenme olmazsa, her zamanki gibi eylülde tanıtılabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER