Amazon'da rüşvetçi çalışan avı!

Amazon'da rüşvetçi çalışan avı!

Amazon'da rüşvetçi çalışan avı!

2017'da sahte ürün yorumları nedeniyle üç satıcısını suçlayan Amazon, sahte yorumlara karşı savaşını sürdürüyor. E-ticaret devi şimdi de Çin'deki çalışanlarını incelemeye aldı.

Ücretsiz hosting: Bir aylık ücretsiz hosting fırsatını yakalayın!

Firma, rüşvete karışmış olduğu iddia edilen çalışanlarını incelemeye aldığını doğruluyor. Raporlara göre bazı satıcılar, satış bilgilerine ve yorum yapanların eposta adreslerine ulaşmak için Amazon çalışanlarına 80 dolar ile 2.000 dolar arasında ödemede bulunuyorlar. Bu satıcıların bazı durumlarda olumsuz yorumları silmeyi ve engellenen hesapları tekrar açmayı talep ettiği söyleniyor.

Amazon'dan bir yetkili Wall Street Journal'a yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Çalışanlarımızı yüksek bir etik standartta tutuyoruz. İlkelerimize aykırı olan herhangi bir kişi, iş sözleşmesinin feshi ve potansiyel hukuki ve cezai yaptırımlar dahil olmak üzere çeşitli disiplin cezalarıyla yüz yüze geliyor."

Rüşvete karışan Amazon çalışanlarının, özel verilerin ve paranın kendileriyle satıcılar arasında değiş tokuşunu sağlayan komisyoncularla çalıştığı da anlaşılıyor. Bu komisyoncuların Çin'de mesajlaşma uygulaması WeChat'i kullanarak veri satmaya razı Amazon çalışanlarını bulduğu söyleniyor.

Amazon'un bu tür olayları engellemek için harekete geçmesi güzel ancak firmanın çok geniş bir ağının olduğunu düşündüğümüzde işi zor olacak gibi görünüyor.

Önceki HaberFortnite, Boşanma Gerekçesi Oldu Sonraki HaberCall of Duty: Black Ops 4 Blackout Beta İncelemesi
Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 01:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER