Apple A12Z Bionic'in puanları sızdı

Apple, bir vakit önce düzenlenen WWDC etkinliğinde yeni işlemcisi A12Z Bionic'i tanıtmıştı.

Apple A12Z Bionic'in puanları sızdı

Apple, bir vakit önce düzenlenen WWDC etkinliğinde yeni işlemcisi A12Z Bionic'i tanıtmıştı. Apple tarafından geliştirilen ve 64 bit ARM tabanlı bir platform olan A12Z Bionic, iPad Pro tarafından kullanılacakken, bununla birlikte şirketin Mac ufak cihazında da yer alacak.

Apple göre WWDC etkinliğiyle beraber geliştiricilere sunulan yeni işlemcinin ürettiği performans ile sızması ise çok geç olmadı. A12Z Bionic işlemcili Mac küçük'nin Geekbench puanları sayfa sayfa yayınlanmış durumda.

Mac ufak ile yapılan o kadar çok Geekbench testinde ortalama 800 civarında tek çekirdek puanı toplayan A12Z Bionic, çoklu çekirdek performansıyla ise 2600 civarında puanlarla listede yer buluyor. Bu sonuçlarla işlemcinin halihazırda iPad Pro'nun işlemcinini ürettiği gücü geçemediği görülüyor. Zira iPad Pro benzer testlerden 1117 ile 4712 puan topluyor.

Lakin buna karşılık A12Z Bionic'in tek çekirdek sonucu, Surface Pro X'in ötesinde. Zira Surface Pro X, benzer testte tek çekirdekte 600 toplarken, çoklu çekirdekte ise 2600 puan ile sızan Mac mini ile aynı performansı paylaşıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER