Bir Sağlık Skandalı: Hastayı Ameliyathanede Unuttular!

Bir Sağlık Skandalı: Hastayı Ameliyathanede Unuttular!

Bir Sağlık Skandalı: Hastayı Ameliyathanede Unuttular!

İstanbul'da bir devlet hastanesinde kelimenin tam anlamıyla bir sağlık skandalı yaşandı. Bir hasta ameliyathanede unutuldu. Saatler sonra fark edilen hastaya doktorların mesaisinin bittiği ve çıktığı söylendi.

s-6aea652c7270b9e2b3ad9011ab5e083cef2282 Kanal D Haber'in aktardığına göre, akıl almaz olay İstanbul'da bir devlet hastanesinde yaşandı. İddiaya göre, böbrek ameliyatı için ameliyathaneye götürülen Buğra Kiftir, saatlerce sedyede bekletildi ve durum fark edildiğinde hastaya mesai saatinin sona erdiği ve doktorların da çıktığı belirtildi.

"Benim yerimde bir çocuk veya yaşlı da olabilirdi"

s-b7a65d9cae3a5aa6464b54307bf1c8bb5d689cAmeliyathanede unutulan Kiftir, "Genelde sargı bezi, makas unutulduğu söylenir. Beni tamamen ameliyathanede unuttular. Doktorların çıktığı ve mesai saatlerinin bittiği söylendi. Ancak ben 4-5 saat orada yatıyor bir şekilde bekledim. Kesinlikle skandal bir durum. Orada unutuldum fakat yaşlı bir insan ya da ufak bir çocuk da yerimde olabilirdi" dedi.

"Bana 'Bugün git yarın gel' denilmesi kabul edilemez"

"Bana 'Bugün git yarın gel' denilmesi kabul edilemez""Bana 'Bugün git yarın gel' denilmesi kabul edilemez" Saatlerce sedyede bekleyen Kiftir'e narkoz verilmemiş olması şans eseri daha büyük bir tehlikenin önüne geçmiş oldu. Kendisine "Bugün git, yarın gel" denilmesinin kabul edilemez olduğunu ifade eden Kiftir, yaşananlar için "sağlık skandalı" dedi. Kiftir sorumlular hakkında şikayetçi olacağını belirtti.
Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 00:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER