Dünya'nın "dibinden" asteroid geçti

Coronavirüs salgını sırasında potansiyel risklerden korunmak için kamu sağlığı yetkilileri, iki metrelik sosyal mesafenin korunmasını öneriyorlar.

Dünya'nın

Coronavirüs salgını sırasında potansiyel risklerden korunmak için kamu sağlığı yetkilileri, iki metrelik sosyal mesafenin korunmasını öneriyorlar. Astronomlar da bir asteroidin "potansiyel olarak tehlikeli" şeklinde tanımlanması için belirlenmiş standart bir mesafeye sahipler ve Pazar günü, futbol sahası boyutundaki bir asteroid bu sınırın 50 kat yakınından geçti.

2020032319014776785.jpgHuawei P40 ve P40 Pro, Özellikleri, Görselleri ve 50x Zum ile SızdıHuawei P40 ve P40 Pro'nun tanıtımına birkaç gün kala özellikleri ve görüntüleri açık seçik sızdı! İşte Huawei P40 ve P40 Pro'da göreceklerimiz!

Dünyanın şu anda endişelenecek yeterli soruna sahip olduğu kesin ve neyse ki basit bir şekilde 2020 FL2 olarak bilinen asteroid uzay standartlarına göre çok yakından geçmiş olsa da, Dünya'ya çarpma riskine sahip değildi. Asteroid, Pazar günü, Dünya'ya 145.000 kilometre uzaklıktan geçti.

Bu mesafe çok uzak gibi gözükse de, karşılaştırma için diğer mesafeleri belirtmekte fayda var: NASA'nın Solar and Heliospheric Observatory'si (SOHO – Güneş ve Heliosfer Gözlemevi) Dünya'dan 1.5 milyon kilometre, Ay 384.000 kilometre uzaklıkta ve pek çok büyük uydu, yaklaşık 35.786 kilometre mesafede bulunuyor. Astronomların "potansiyel olarak tehlikeli" şeklinde belirledikleri ve gözlemi gerekli gördükleri sınır ise 7.2 milyon kilometre olarak belirlenmiş.

Görülen İlk Corona Vakası Kimdi? Yeni Rapor, Farklı Şeyler SöylüyorDünya üzerinde tespit edilen ilk Coronavirüs (COVID-19) vakasının 1 Aralık 2019 tarihinde bildirilen bir erkek olduğu söyleniyordu Önceki HaberUzaktan Eğitimden Akıllı Televizyonlarda Nasıl Faydalanılabilir? Sonraki HaberDeneysel "Corona Virüsü İlacı" Öldürdü
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER