Erdoğan Tank Palet Fabrikası'nın Akıbetini Açıkladı: 'Bu Özelleştirme Değil, Devrediliyor'

Erdoğan Tank Palet Fabrikası'nın Akıbetini Açıkladı: 'Bu Özelleştirme Değil, Devrediliyor'

Erdoğan Tank Palet Fabrikası'nın Akıbetini Açıkladı: 'Bu Özelleştirme Değil, Devrediliyor'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sakarya'da yaptığı konuşmada bir süredir gündemde olan Tank Palet Fabrikası'nın geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan 'Burada yapılan iş, özelleştirme de değildir. Özelleştirme farklı bir şey. İşletme hakkının belli şartlar, belli süreler, belli kısıtlamalar dahilinde BMC'ye devredilmesidir. Olay budur.' ifadelerini kullandı.

Özelleştirme, 481 Karar Sayısı ile Resmi Gazete'de duyurulmuştu.

s-e58bbd0d37ab3a9df7894c8db77093f0236ff1Kaynak: Resmi Gazete

Fabrikanın özelleştirileceğinin belirtilmesinin ardından işçiler protestolar düzenlemişti.

Sakarya'da İşçilerden 'Fabrikana Sahip Çık' Protestosu: 'Savunma Sanayi Özelleştirilemez' -

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya'da yaptığı konuşmada yaşanan tartışmalara değindi.

s-ed5585169574bfca10ad4a1926a21e0c122315Sakarya'nın Karasu ilçesinde düzenlenen "BMC Gelecek 50 Yıl Buluşması" programına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tank Palet Fabrikası'nın devredildiğini belirtti.

Protestolar için 'çok yanlış, çok çirkin' ifadelerini kullanan Erdoğan, durumun özelleştirme olmadığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

s-fc86758192742ba9326c5a1565cbf9bac13909
"Burada yapılan iş, özelleştirme de değildir. Özelleştirme farklı bir şey. İşletme hakkının belli şartlar, belli süreler, belli kısıtlamalar dahilinde BMC'ye devredilmesidir. Olay budur. İşletmeyi devralacak firma, mevcudu korumakla kalmayacak az önce ifade ettim, yeni yatırımlarla fabrikayı daha da güçlendirecektir. İnşallah bu sürecin sonunda sadece işçilerimiz değil Silahlı Kuvvetlerimiz ve milletimiz de kazançlı çıkacaktır. Kaybedense sadece ve sadece yalan, kışkırtma ve iftira üzerinden siyaset yapmaya çalışan kifayetsizler olacaktır."

'Buna inanlara üzülüyorum. Tayyip Erdoğan böyle bir yola bugüne kadar tevessül etmemiştir.'

'Buna inanlara üzülüyorum. Tayyip Erdoğan böyle bir yola bugüne kadar tevessül etmemiştir.''Buna inanlara üzülüyorum. Tayyip Erdoğan böyle bir yola bugüne kadar tevessül etmemiştir.'
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER