kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Genç girişimcinin kurduğu koronavirüs sitesi ziyaretçi rekoru kırıyor

Çocukluğundan beri birçok sektörden başarılı web siteleri kurduğunu söyleyen 27 yaşındaki genç girişimci Kâinat Turan sahiden bir hava yolu şirketinde 6 yıldır Kabin Memuru olarak ödev yapıyor.

Genç girişimcinin kurduğu koronavirüs sitesi ziyaretçi rekoru kırıyor

Çocukluğundan beri birçok sektörden başarılı web siteleri kurduğunu söyleyen 27 yaşındaki genç girişimci Kâinat Turan sahiden bir hava yolu şirketinde 6 yıldır Kabin Memuru olarak ödev yapıyor. Web sitesi sahibi olmanın bir bebekle ilgilenmekten ayırt edilemez olduğunu söyleyen Turan, siteyi daha da için geceleri bazen 2-3 saat bazense hiç uyumadığını açıklama etti.
 

Siteyi kurma serüvenini anlatan Turan, '' Salgının bütün ülkeler gibi Türkiye'ye de ulaşacağı aşikardı. Devletimiz ve Sağlık Bakanlığımızın çabalarıyla bu süreç oldukça ötelendi ve haliyle ülkemiz bu konuda tedbirlerini alıp hazırlıklarını yaptı. Bu süreçte uçuşlar da askıya alındığı için evde fazlaca vaktim vardı. Evde öylece manâsız manâsız oturmak yerine ülkem için ne yapabilirim diye çok düşündüm. En önemli konunun insanlarımıza bu virüsle ilgili bilinç kazandırmak olduğunu farkettim. Neyle savaştığımızı, savaştaki rolümüzü, savaştığımız düşmana karşı elimizde hangi silahlar olduğunu bilirsek bu salgını en çabuk şekilde bertaraf edebiliriz'' dedi.

  Siteye reklam kabul etmiyor , masrafları kendi ödüyor

  Spiker, altyapı, yazılım gibi tüm giderleri adamakıllı kendi imkanlarıyla karşıladığını bildiren Turan, '' Harita, tablo ve grafiklerdeki verilerin akışı, doğruluğu tamamıyla onay edilmiş, bu konuda dünyanın önde gelen kurumlarından canlı olarak sağlanıyor. Kullanıcıların tüm güncel verilere hızlı ve sürekli biçimde erişmeleri için siteye hiçbir reklam kabul etmiyorum. Çünkü reklamlar sitenin sayfa boyutu ve sorgu miktarını arttırdığı için kullanıcı deneyimini negatif etkiliyor, hiçbir ziyaretçi yavaş olan bir web sitesini her tarafta tercih etmez '' diye konuştu.

                           

“Siteye sosyal ağ ve arama motorlarından yüz binlerce ziyaretçi geliyor”
Siteye olan ilgiden memnun olduklarını açıklayan Turan, '' Eğer bir proje üstünde doğru şekilde ilerliyorsanız, siteye giren kullanıcılar yaşadıkları olumlu deneyimi çevresindekilere aktararak websiteniz için referans oluyor. Ayrıca başat olduğum SEO adı verilen çalışmalarla da websitemi arama motorlarında hızlı bir şekilde yukarı tırmandırarak, organik şekilde gelen ziyaretçi sayısında aylık yüzbinlerce ziyaretçiye ulaştım '' dedi.
“Hedefinizin size gelmesini beklemeyin, hırs ve azimle siz onu almaya gidin”

Kendi gibi diğer genç girişimcilere tavsiyelerde bulunan Turan, '' Hayal kurmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyin, ancak hayalleriniz için uğraş göstermeyi de ihmalkârlık etmeyin. Günümüzde bundan böyle üniversite diploması bir seçim sebebi olmaktan çıkmaya başladı. Belgeye değil, kendinize yatırım yapın. Ilk Olarak potansiyelinizi, hangi konularda yetenekli olduğunuzu keşfedin ve bunların üzerine gidin. Çevrenizde ''sen bu işi yapamazsın, beceremezsin'' diyenlere çok kulak asmayın. Eğer ruhunuzda aslında girişimcilik varsa zaten bu söylemler sizi yolunuzda daha da kararlı ışık halkası getirecektir. Hedefinizin hiçbir zaman size dürüst gelmesini beklemeyin, hırs ve azimle koşar adım siz onu almaya gidin '' dedi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER