Gerçeğe dönüşemeyen garip patentler

Elektrikli otomobiller, otomotiv sektöründe uzun zamandır görülmeyen değişimlerin yolunu açmaya devam ediyor.

Gerçeğe dönüşemeyen garip patentler

Elektrikli otomobiller, otomotiv sektöründe uzun zamandır görülmeyen değişimlerin yolunu açmaya devam ediyor. Ancak bazılarının hayalleri, içten yanmalı motorları elektrik motorlarıyla değiştirmekten çok daha öteye gidiyor.

2019102410224986372.jpgCorona Virüsü, Chrome'u DurdurduGoogle, Corona Virüsü nedeniyle pek çok şirketin evden çalışmaya başlaması sonrasında, tarayıcısı Chrome için, bir süre güncelleme yayınlamayacağını açıkladı

Araç kiralama şirketi Vanarama, hayata geçmeyen ve gerçekleşme ihtimali çok düşük olan patentleri gözden geçirdi, bunlar arasından ilginç bazı fikirleri ortaya çıkardı. Patentleri dikkat çekici yapan bir yanı, birilerinin bu patentler için bolca zaman ve para harcamış olması.

2020031818020225272.jpgGoogle, Ücretsiz Play Store Kredisi DağıtıyorGoogle, bazı kullanıcılarına ücretsiz Google Play Store kredisi dağıtmaya başladı

Tesla, tüm piyasayı geliştirmek için patentlerini herkese açmasıyla beğeni toplamıştı. Genellikle süper şarj cihazları gibi teknolojiler dikkat çekse de, ön camı temizleyen lazerleri duymamış olabilirsiniz.

2020031916420585272.jpg Otomobiller için Alınan Ama Gerçeğe Dönüşmeyen İlginç Patentler

2018-2019'da ABD'de en çok patent alan otomobil firmalarından Toyota ve Ford'un "geri çekilebilir teleskopik kuyruğu" veya "mobil toplantı odası" ile kimlerin ilgisini çekeceği ise merak konusu.

202003191642115572.jpg Otomobiller için Alınan Ama Gerçeğe Dönüşmeyen İlginç Patentler

Otomotiv sektörü dışındaki firmaların da ilginç patentleri var. Google'ın "yapışkan araba kaputu", arabanızla bir yayaya çarparsanız, yayanın fırlamak yerine aracın üstünde kalmasını sağlıyor. Eğer sürücüsüz araçlara bu yüzden güvenecek isek, Google'ın bu fikri sanki pek iyi görünmüyor.

Bazı fikirler ise faydalı olabilecek gibi görünüyor, otonom araçlardaki yayalara "güvenli" sinyali veren ışık gibi. Ancak bu da diğer sürücülerin kafalarını karıştırma potansiyeline sahip.

Önceki HaberMicrosoft, Koronavirüs Sebebiyle Edge Güncellemesini Durdurdu Sonraki HaberHUAWEI'den Herkese 3 Ay Ek Garanti ve Ücretsiz Kargo
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lou Crane
Lou Crane - 1 yıl Önce

Hello,

Thanks very much for your coverage of my clients research, found on your site here: https://www.evosangels.com/evostech/gercege-donusemeyen-garip-patentler-h229015.html

Could you please add a link to the original research?

It is found here: https://www.vanarama.com/car-leasing/blog/worlds-weirdest-car-patents.html

Many thanks in advance,
Lou

SIRADAKİ HABER