İstanbul trafiği tahlil edildi!

Dünyada ve Türkiye'de yaygınlaşan yeni alıcı COVID-19 salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamaları da hayatımızın bir parçası haline geldi.

İstanbul trafiği tahlil edildi!

Dünyada ve Türkiye'de yaygınlaşan yeni alıcı COVID-19 salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamaları da hayatımızın bir parçası haline geldi. Kısıtlamaların olmadığı günlerde trafik yoğunluğunun haftadan haftaya arttığı gözlemlenirken, Yandex Navigasyon bu dönemle ilgili bir tahlil hazırladı. Yandex, 1 Nisan - 11 Mayıs tarihleri arasında yalnızca hafta içi ve sokağa çıkma yasağı olmayan günleri dikkate alarak 15.00-22.00 saatleri arasında meydana gelen trafik derecelerini ve trafiğin zirveye ulaştığı noktaları inceledi.

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı hafta sonlarının hemencecik arkasında, 4 Mayıs ve 11 Mayıs Pazartesi günlerinde İstanbul'un akşam trafiği yoğunluğu, 1'den 10'a kadar numaralandırılan sınıflandırma sistemine tarafından 6 dereceyi buldu.

Yandex Navigasyon'un analizine tarafından İstanbul'un trafik yoğunluğundaki yükselme, mayıs ayında da devam ediyor. Nisan ayında akşam saatlerinde trafik yoğunluğu azami 5 derece seviyesindeyken, mayıs ayında 6 dereceye kadar çıktığı günler oldu. Her iki ayda da cuma ve pazartesi günleri trafik yoğunluğunun en keskin arttığı günler olarak kayda geçti. Genel ortalamaya bakıldığında da trafik derecesi bakımından nisan ayı ortalaması 2.8 seviyesindeyken, mayıs ayı ortalaması şu asıl kadar 4.7 seviyesine ulaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER