MacBook Air'in tamiri daha kolay

MacBook Air'in tamiri daha kolay

MacBook Air'in tamiri daha kolay

Kısa süre önce tanıtılan Apple MacBook Air 2018, önceki sürümünden daha hafif, daha çok yetenek ile donatılmış ve daha üstün bir ekran teknolojisine sahip. Ancak Apple'ın yeni canavarı bu kadarla sınırlı kalmıyor ve çok daha kolay tamir edilebilir bir mimariye sahip olduğunu ortaya çıkıyor.

Ücretsiz hosting: Bir aylık ücretsiz hosting fırsatını yakalayın!

iFixit, yeni incelemesinde Apple MacBook Air 2018'in "iç dünyasına" değiniyor. iFixit söz konusu modeli, 2015 yılındaki öncüsü ile karşılaştırıyor. 2015 yılından piyasaya sürülen MacBook Air ne kadar zorluysa; yeni model o kadar kullanıcı dostu.

Bunun nedenleri arasında pek etmen var: MacBook Air'ın bağlantı noktaları, fan ve hoparlörler de dahil olmak üzere modüler bileşenlerden oluşuyor. Bunların bileşenler streç  bir yapıştırıcı ile güçlendirilmiş. Eski MacBook Air modelleri plastik bağlantılarla örülüydüler, kısacası yeni cihaz ilk dakikadan öne geçiyor.

Ancak MacBook Air yeni MacBook Pro'nun aksine, klavye ve anakart bağlantısında fazlaca kablo ile donatılmış. Bu biraz can sıkıcı ve tamir maliyetlerini yükseltecek nitelikte.

49,9 watt'lık batarya; dört adet vida, altı adet çıkarılabilir yapışkan şerit ve güçlü bir çerçeve ile sabitlenmiş. 49 watt'lık değer Dell XPS 13 modelinin 52 watt'lık enerji kaynağından daha düşük, lakin HP Specter'ın 44 watt'lık değerinden daha yüksek. Yine de MacBook Air gerek işletim sistemi optimizasyonu, gerek yenilikçi teknolojisi ile rakiplerinden geri kalmıyor.

Kötü haberlerimiz de var: Saklama alanı ve RAM ne yazık ki yükseltilemiyor. Yine MacBook Air, öncüsüne göre büyük umut vadediyor.

Önceki HaberChrome, Hileli Üyelik Hizmeteri İçin Uyaracak Sonraki Haber"Sürücüsüz Araç İkilemi" Deneyi Sonuçlandı
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 21:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER