Miray Bebeğe Öz Annesinden Çamaşır Suyu ve Jiletle İşkence: 'Kızıma Isınamadım, Ölmesi İçin Yaptım'

Miray Bebeğe Öz Annesinden Çamaşır Suyu ve Jiletle İşkence: 'Kızıma Isınamadım, Ölmesi İçin Yaptım'

Miray Bebeğe Öz Annesinden Çamaşır Suyu ve Jiletle İşkence: 'Kızıma Isınamadım, Ölmesi İçin Yaptım'

Avcılar'da 1.5 yaşındaki kızı Miray'a şırınga ile çamaşır suyu ve sıvı sabun enjekte ettiği, jilet ile vücudunun çeşitli yerlerini keserek işkence yaptığı ortaya çıkan Ezgi K. tutuklandı. Daha önce 2 kez gözaltına alınan ve serbest bırakılan Ezki K., yakalanacağını anlayınca polis merkezine gidip teslim oldu ve yaptığı işkenceleri itiraf etti. İfadesinde "Kızıma bir türlü ısınamadım, ölmesi için yaptım" dediği öğrenildi.

Henüz bir aylıkken hastalanmaya başladı

s-a3bdf09410463c35d5f2a46d4eb45b37720239 Avcılar'da yaşayan Ezgi K. ile Eray K. 12 yıl önce evlendi.  2 çocukları olan çiftin 1,5 yıl önce de Eylül Mira adını verdikleri üçüncü çocukları dünyaya geldi. Ancak Mira bebek, çiftin diğer çocuklarına göre sürekli hastalanmaya başladı.  Henüz 1 aylıkken kulaklarından ve göbek deliğinden kan gelen, vücudunda morluklar oluşan Mira bebeği, babası doktor doktor gezdirdi. Bebeğe teşhis konulamadı.

Kafatası ve karnındaki çatlaklar, vücudunda çizik ve morluklar tespit edildi

s-1356993b7ad5d9f765e30517b7efd5fbc97a62 DHA'nın verdiği bilgiye göre, Mira bebeğin, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında durumu kötüleşti. O tarihte 9 aylık olan bebek ambulansla Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Pediatri Acil Servisi'ne kaldırıldı. Kafatası ve karnındaki çatlaklar ve kanama ile vücudunun çeşitli yerlerinde çizikler ve morluklar olan bebeğin durumundan şüphelenen bir doktor, anne Ezgi K. ile konuştu. Annenin anlatımlarından şüphelenen doktor, durumu polise bildirdi.  Fatih Emniyet Müdürlüğü ekipleri devreye girdi. Savcılık tarafından hakkında 'eziyet ve işkence' suçundan soruşturma başlatılan anne, gözaltına alınarak, Avcılar Polis Merkezi'ne teslim edildi. Buradaki ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen anne, serbest bırakıldı. Mira bebeğin rahatsızlıkları ise devam etti.  Mira bebek, 20 Ağustos günü ise aynı şikayetler ile Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi'ne götürüldü. Anne bir kez daha gözaltına alındı ancak ikinci kez serbest bırakıldı.

Yakalanacağını anlayınca teslim oldu

s-2cf5c7bdd9f235d67b28cf093b9423091c6bb3 Son olarak yine Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi'ne kaldırılan bebek tedavi altına alınırken, bir doktor, annenin odaya girmesini yasakladı. Bebeğin iyileşmeye başladığı görülünce tüm şüpheler yeniden anneye çevrildi. Yakalanacağın anlayan anne de 9 Şubat günü Avcılar Polis Merkezi'ne giderek teslim oldu.

Yavaş yavaş ölmesini istemiş

s-94aa3282cdef65a9e3cadc2de564216a89b64a Daha önceki ifadesinde suçlamaları kabul etmediğini ancak vicdan azabına dayanamadığını belirten anne, bebeğine işkenceyi kendisinin yaptığını ancak pişman olduğunu söyledi. Anne, bebeğinin vücuduna, doğduğu günden bu yana şırınga ile çamaşır suyu ve sıvı sabun enjekte ettiğini, kafatası ile vücudunun çeşitli yerlerini jiletle kestiğini böylelikle de yavaş yavaş ölmesini planladığını anlattı. Hatta hastanede yattığı dönemde bile bebeğine sıvı sabun enjekte ettiğini ifade etti.

"Bir aylıktan itibaren düzenli olarak işkence ettim"

s-2b953c4f50a996ffb8fd206b1a07ec892ad8c4 Savcılığa sevk edilen anne, buradaki ifadesinde de, “Kızıma bir türlü ısınamadım, ölmesi için yaptım" dedi.  Kızının doğduktan sonra solunum sıkıntısı nedeniyle 1 ay hastanede yattığını anlatan kadının “Kızımı sevemedim, ona ısınamadım. İşkence yapmaya karar verdim. Bir aylıktan itibaren düzenli olarak şırınga iğnesi ile ağzının içine, burun içine, kulak içine, göbek deliğine batırarak vücudundan kan gelmesini sağladım. Sonrasında hastaneye götürüp tedavi ettirdim. Taburcu olup eve geldiğinde de aynı şekilde şırınga iğnesi ile vücudunun çeşitli yerlerini kanatarak, kafatasına, gözlerinin ortasına, bacaklarına, kollarına, göğüs kısmına jiletle kesikler atarak eziyet etmeye devam ettim. Hastanede tedavi gördüğü sırada tuvaletten şırıngaya doldurduğum sıvı sabunu damarından enjekte ettim. Evde de çamaşır suyunu yine şırıngayla damarından verdim. Bu süreç kızım bir aylıktan itibaren başladı. Hakkımda soruşturma açılmıştı ama ben inkar etmiştim. Eziyeti ailemdekiler uyuduğu sırada ya da görmedikleri anda yapıyordum" dediği öğrenildi.

Tutuklandı

s-3267cff134d2cd3ed4c8f4f64c8718f9c43e09 Anne Ezgi K., şu an 1,5 yaşında olan bebeği Eylül Mira'ya sistematik olarak işkence ve eziyet yaptığı gerekçesiyle tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Babası Eray K. ile yaşayan Mira bebek sağlığına kavuşmaya başladı.
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER