Philips'ten bir ilk

Philips'ten bir ilk

Philips'ten bir ilk

Teknoloji şirketi ve Philips monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, son dönemde piyasaya çıkan Philips 436M6VBPAB modelinin, DisplayHDR 1000 şartını yerine getirerek resmi olarak sertifika alan ilk ekran olduğunu ve Video Elektroniği Standartları Kurumu (Video Electronics Standards Association- VESA)'nun da bunu doğruladığını gururla belirtir. Bu model, çarpıcı parlaklığı, daha derin kontrastı ve canlı renkleri sayesinde tamamen yeni bir görüntüleme deneyimi sunuyor.

Philips'in yeni Momentum ürün grubu ise, göz alıcı ve yenilikçi tasarımı ile zaten ve Red Dot ödülü: Ürün Tasarımı 2017 ödülleri ile onurlandırıldı. İşte şimdi de bu başarılara bir yenisi daha eklendi: Dünyaca kabul görmüş VESA DisplayHDR 1000 ve UHDA sertifikaları, MMD'nin piyasanın beklentisi en yüksek segmentlerini de tatmin edecek yenilikçi ürünler sunma sözünü doğruluyor.

Aslında bu fırsat, kullanıcıların, aralarında diz üstü ve masa üstü Yüksek Dinamik Aralık (High Dynamic Range- HDR) ekranlarının parlaklığı, renk ve kontrast performansı gibi ekran özelliklerini doğrulamalarını sağlayan, VESA'nın yüksek performansa uygun test şartlarına dayanan, yeni bir test aracı olan VESA'nın DisplayHDR Test-Pro duyurusunun yapılması ile doğdu. Şimdiye dek, yaklaşık bir düzine ekran, üç performans düzeyinde (DisplayHDR 400, 600 ve 1000) yeni şarta göre sertifika aldı ve piyasaya çıktı. Parametre gereklilikleri üç pik parlaklık testinden, iki kontrast ölçüm testinden, BT.709 ve DCI-P3 renk gamlarının renk testinden, bit derinliği gereklilik testinden ve HDR yanıt performansı testinden oluşuyor. Şimdiye kadar yalnızca Philips 436M6VBPAB ekranı 8+2 bit, BT. 709 % 99, DCI-P3 %90, 1000 nit Parlaklık  (Center Peak), 600 nit Parlaklık (Full Frame) ve 0.05 nit Karanlık gerekliliklerini yerine getirerek bu düzeye ulaştı.

, konu ile ilgili şunları söyledi: "Bu standartı elde etmek, MMD'nin şimdi de eğlence ve konsol oyunları kullanıcılarına ulaşarak sürekli büyüyen bir müşteri tabanı için en yeni teknolojiyi sunma sözünü doğruluyor. Momentum ürün grubu, Philips monitörlerinin ürün yelpazesindeki boşluğu dolduruyor. Biz de daha sürükleyici bir görsel deneyim sunabilmek için dünyanın ilk DisplayHDR 1000 ekranını piyasaya çıkardığımız için çok büyük bir heyecan duyuyoruz."

Oyun konsolu için tasarlanan bu monitör,  60 Hz'de 3,840 x 2,160 piksellik 4K UHD çözünürlük, SmartResponse'a sahip 4 ms'lik GtG (griden griye) tepki süresi gibi göze çarpan özelikleri sayesinde hemen fark ediliyor ve Düşük Girdi Gecikmesi (Low Input Lag) ile birleştirilen Adaptive Sync teknolojisi de hız odaklı oyun sırasında bile akıcı bir oynanabilirlik sunuyor. Quantum Dot Teknolojisi ve Ultra-Wide Color renkler DCI'ın % 97.6'sını ve NTSC gamının da %103'ünü sunuyor. 103,64 PPI, C/R, 4000:1'e eşit ve zaten sözü edilen parlaklık da 1000 nit gibi etkileyici bir düzeye ulaşıyor. Ambiglow adaptif aydınlatma, MultiView işlevi, DTS Sound ses ve uzaktan kumanda bu modelin hem ev hem de eğlence için mükemmel olmasını sağlıyor.

DisplayHDR şartı ve DisplayHDR Test-Pro hakkında daha fazla bilgi www.displayhdr.org adresinde bulunabilir.

Önceki HaberAndroidler İçin Otomatik Tamir Olan Deri! Sonraki HaberDijital Taksi "Taxi 7x24" ile Yollara Çıkıyor
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 19:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER