Qualcomm Snapdragon 690 duyuruldu

Qualcomm, bugün gerçekleştirdiği duyuru ile Snapdragon 6 serisi işlemcilerinden Snapdragon 690'ı tanıttı.

Qualcomm Snapdragon 690 duyuruldu

Qualcomm, bugün gerçekleştirdiği duyuru ile Snapdragon 6 serisi işlemcilerinden Snapdragon 690'ı tanıttı. Yeni mobil platform ile beraber daha fazla insanın 5G mobil ağlarından kullanım olanağını arttırmayı hedefleyen Amerikalı şirket, Snapdragon 690'da 5G desteğine yer veriyor.

Qualcomm Inc. Başkanı Cristiano Amon konuya ilişkin verdiği demeçte, Snapdragon 6 serisinin 5G'yi dünya çapında 2 milyardan artı zeki telefon kullanıcısı için erişilebilir ülkü getirme potansiyeline sahip olduğunu inandığını söylerken, bunda da şüphesiz haklılık payı var. Zira Qualcomm'un Snapdragon işlemci ailesi, global çapta fazla sayıda akıllı telefon üreticisi göre yaygın olarak kullanılıyor.

Qualcomm Snapdragon 690 5G'nin Özellikleri Neler?

Peki, 5G desteğine sahip olan Qualcomm Snapdragon 690'ın özellikleri neler? Yeni orta segment zeki telefonlarda yer alacak olan Snapdragon 690; 5'inci nesil Qualcomm AI Motoru, 4K HDR video kaydı yapabilme ve 120Hz ekran desteği de dahil edinmek üzere, Snapdragon 855 5G'nin mobil sınıfta birinci sınıf özelliklerin çoğunu ilk önce orta segmente getiriyor.

Sahip olduğu bu özelliklerle beraber keza genel başvuru formu hem oyun performansında yeni orta düzey akllı telefonlar için itici zor sağlayacak olan Qualcomm Snapdragon 690'nun 2020'nin ikinci yarısından itibaren piyasaya çıkması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER