Telefon nasıl dezenfekte edilir?

Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen önlemlere ek olarak kişisel temizlik de büyük önem taşıyor.Laptop'ta Monitör Nasıl Kapatılır?Özellikle monitörü kapatmanı.

Telefon nasıl dezenfekte edilir?

Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen önlemlere ek olarak kişisel temizlik de büyük önem taşıyor.

202003201431515372.jpgLaptop'ta Monitör Nasıl Kapatılır?Özellikle monitörü kapatmanın kolay olmadığı laptoplarda, Windows üzerinden ekranı nasıl kapatabilirsiniz? İşte bunun kolay yolları

Sağlık uzmanları yeni tip koronavirüsün nesneler üzerinde de canlı kalabildiğine dikkat çekiyor. Cep telefonları ve tabletlerin de gün içerisinde en sık kullanılan teknolojik aletler arasında olduğunu hatırlatan uzmanlar, el hijyenine dikkat edilmediği takdirde virüsün birkaç saat boyunca telefon ve tablet yüzeylerinde canlı kalabildiği uyarısında bulunuyor. Ayrıca hijyen için doğru kimyasalların kullanılmaması durumunda elektronik cihazların zarar görebilme ihtimalinin de unutulmaması gerekiyor.

Turkcell bu kapsamda telefon ve tabletlerimizi, cihaza zarar vermeden nasıl yapabileceğimizi anlatan aşağıdaki videoyu hazırladı.

İşte 5 adımda cep telefonu ve tablet temizliği:

Oynat Telefon nasıl dezenfekte edilir? Telefon nasıl dezenfekte edilir? Turkcell koronavirüs salgınına karşı korunma önlemleri kapsamında cep telefonları ve tabletlerin nasıl temizlenmesi gerektiğini anlatan bir video klip hazırladı.

Bir antibakteriyel temizleme spreyi alın veya küçük bir sprey şişesinin yüzde 70'ini eczanelerde bulabileceğiniz izopropil alkol, yüzde 30'unu distile su ile doldurun. Telefonu veya tabletinizde, varsa tüm aksesuarları çıkarın. (kılıf, kulaklık, şarj aleti, kartlık gibi) Karışımı mikrofiber bir bezin üzerine hafifçe püskürtün ve telefonun veya tabletiniz ile tüm aksesuarlarınızı iyice silin. Kamera merceği gibi girintili bölümleri ise kürdan ya da kuru pamuklu çubuk ile temizleyip, bezle tekrar üzerinden geçin. 15 dakika kuruma süresinden sonra, aksesuarlarını geri takıp cihazınızı açabilirsiniz. Bu Galaxy S20 özellikleri Galaxy S10 ve Note 10'a da GeliyorSamsung Galaxy S20'nin bazı yeni özellikleri, Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 kullanıcılarına geliyor

Cep telefonunuzu veya tabletinizi temizlerken aşağıda belirtilen maddeleri kesinlikle kullanmayın:

Ev temizlik ürünleri Sıkıştırılmış hava Aerosol sprey temizleyiciler Sert çözücüler:  aseton, benzen, toluen Çamaşır suyu Amonyak Aşındırıcı tozlar Hidrojen peroksit

Bu temizlik prosedürünü cep telefonları ve tabletlerinizin yanı sıra dizüstü bilgisayar gibi ekranı olan diğer cihazlarınız için de uygulayabilirsiniz.

Önceki HaberMicrosoft'tan, Tüm Windows Sürümleri İçin Uyarı Geldi Sonraki Haber2.000 Yıllık Olduğu Düşünülen Yazmaların Hepsi, Sahte Çıktı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER