VW Arteon'un güvenlik kalkanı

Gelecekteki tüm otomobiller, birer güvenlik kalkanıyla çevrili olabilir.

VW Arteon'un güvenlik kalkanı

Gelecekteki tüm otomobiller, birer güvenlik kalkanıyla çevrili olabilir. Size çok yakın seyreden bir otomobil hakkında bir uyarı duyduğunuzu ve gördüğünüzü düşünün. Böyle bir yetenek, kendinizi korumanıza yardımcı olabilir.

2020031715553246985.jpgApple iPhone 9 Plus Ortaya Çıktı! İşte Özellikleri.Apple iPhone 9 Plus hakkında ilk detaylar ortaya çıktı

İlginç olan ise böyle bir teknolojinin en az bir otomobilde zaten olması. Vokswagen Arteon'un güvenlik kalkanı, sizi belirli problemlere karşı uyarabiliyor. Örneğin bir araç size çok yaklaştığında bir uyarı sesi duyuyor ve ekranın ortasında bir bildirim görüyorsunuz. Bu sayede bazı küçük kazaları atlatmanız mümkün hale geliyor. Küçük kazalar olmasının nedeni, teknolojinin henüz otoyollarda çalışmaması ve çok önemli bir işlev olarak sunulmaması.

Windows'u Kaldırmadan Her Şey Nasıl Silinir?Elden çıkaracağınız PC'nin sabit diskini mutlaka temizlemeniz gerekiyor; peki bunu Windows 10'u silmeden nasıl yapabilirsiniz?

Böyle bir teknoloji, gelecekte sizi uyarmaktan fazlasını yapabilir ve gerektiğinde devreye girerek kazayı önleyebilir. Elbette bugün birçok otomobilin, kazanın kaçınılmaz olduğu durumlarda fren yapabildiğini söylemek gerek. Gelecekte ise otomobiller, gelen arabaların geçeceği yolu tahmin ederek, çok azımızın yapabileceği manevraları, araca takla attırmadan yapabilir ve bizi kazadan kurtarabilir.

Otomobillerin giderek otomatik hale gelmesi heyecan verici olduğu kadar, sürüş keyfini kendi yaşamak isteyenlerin canını sıkabilir ve bazı durumlarda teknolojiye aşırı güvenmeye ve bunun sonucunda yeni kazalara yol açabilir. Yine de özellikle şehirlerde bazı yeni teknolojilerin kullanılması, kaçınılmaz hale gelecek gibi görünüyor.

Önceki HaberKesintisiz ve Güvenli İnternet İçin Doğru Cihaz Seçin Sonraki HaberEvden Çıkmıyoruz... O Zaman Bu Canlı Kameralarla Sanal Olarak Dışarı Çıkın!
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER