WhatsApp'tan mesaj kontrol işlevi

WhatsApp, size ulaşan mesajlarda yazanların doğru olup olmadığını internet üzerinden kontrol etmenizi sağlayacak bir işlev üzerinde çalışıyor.Dünya Sağlık Örgütü'nden, Coronavirüs'e Karşı WhatsApp BotuDünya Sağlık Örgütü (WHO), Corona Virüsü (COVID-19) salgınıyla il.

WhatsApp'tan mesaj kontrol işlevi

WhatsApp, size ulaşan mesajlarda yazanların doğru olup olmadığını internet üzerinden kontrol etmenizi sağlayacak bir işlev üzerinde çalışıyor.

2020032016384558772.jpgDünya Sağlık Örgütü'nden, Coronavirüs'e Karşı WhatsApp BotuDünya Sağlık Örgütü (WHO), Corona Virüsü (COVID-19) salgınıyla ilgili bilgi veren bir WhatsApp botu oluşturdu

Sahte haberler ve yanlış bilgilendirme, yeni bir sorun değil ancak küresel virüs salgınıyla birlikte daha hissedilir bir hale geldi. WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı işlev, iletilen mesajların yanında bir arama simgesi olarak karşınıza çıkıyor. Simgeye dokunduğunuzda mesaj, Google'da aratılıyor, böylece mesaj hakkında daha fazla bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Instagram ve Facebook de, Corona'ya Karşı Video Kalitesini AzaltıyorNetflix ve YouTube gibi dev video akış hizmetlerinden sonra, milyonlarca kullanıcısı olan Facebook ve Instagram da, internetin "sağlığı" için video kalitesini düşürüyor

Yeni işlev, sahte mesajları ortaya çıkarmaya yardımcı olabileceği gibi, arama düğmesine yanlışlıkla basmak ve mesajlarınızı Google'a yollamak, gizlilik açısından ciddi bir gizlilik sorununa dönüşebilir. WhatsApp'ın salgın riski azaldığında işlevi bir menüye gizlemesini umuyoruz.

Firmadan bir yetkilinin de doğruladığı yeni işlevin ne zaman WhatsApp'ın final sürümüne ulaşacağı bilinmiyor.

Önceki HaberPrens Charles Corona Virüs'e yakalandı! Sonraki HaberBitdefender Antivirüs Koronavirüs Nedeniyle Ücretsiz!
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER