Windows için uyarı geldi

Microsoft, hacker'ların daha önce keşfedilmemiş bir sıfırıncı gün açığını kullanmaya başladığı konusunda kullanıcılarını uyardı.

Windows için uyarı geldi

Microsoft, hacker'ların daha önce keşfedilmemiş bir sıfırıncı gün açığını kullanmaya başladığı konusunda kullanıcılarını uyardı. Açık, tüm Windows sürümlerini etkiliyor.

202003232248591185.jpgDOOM Eternal'ı 8K Oynamak İçin Kaç Para Harcamanız Lazım?DOOM Eternal'ı 8K çözünürlükte oynamak için ne kadar para harcamanız lazım ve günün sonunda nasıl performans alacaksınız? Oynadık, sonucu yazdık

Kritik olarak sınıflandırılan açıklar, Windows'un yazı tipi yönetimi ve işleme işlevlerinde bulunuyor. Açıkların kullanılabilmesi için kullanıcının zararlıyı içeren bir belgeyi açması veya ön izlemesi gerekiyor. Bunun ardından saldırgan, cihaza uzaktan zararlı yükleyebiliyor.

Corona virüs testi pozitif olan ünlüler!Çin'de başlayan ve bütün ülkeyi saran yeni tip corona virüs ünlülere de sıçradı

Microsoft, Windows Server sürümleri dahil tüm Windows sürümlerini etkileyen açığı kapatacak bir yama üzerinde çalışıyor. Destek süresi tamamlanan Windows 7 için sadece işletim sisteminin "uzatılmış garanti" özelliğine sahip sürümünü kullanan kurumsal kullanıcılar yamayı alabilecekler. Güncellemenin Windows 10 gibi desteklenen Windows sürümlerine, salı yamalarıyla birlikte (her ayın ikinci salı günü sunulan güncelleme) sunulması bekleniyor.

Firma, yama gelene kadar riski azaltmak için Dosya Gezgini'ndeki ön izleme bölmesini devre dışı bırakmanızı öneriyor. Böylece Windows, zararlı kodlar içeren OpenType yazı tiplerini otomatik olarak açmıyor. Diğer geçici çözümler arasında WebClient sağlayıcısını devre dışı bırakmak ve ATMFD.DLL dosyasını yeniden adlandırmak var.

Önceki Haberrealme'den 65 yaş Üzeri Vatandaşlara WhatsApp Eğitimi Sonraki HaberCep Telefonu ve Tabletleri Hijyenik Tutma Rehberi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER