11 Gündür Kayıp Olan Gülistan Doku'nun Son Görüntüleri Ortaya Çıktı: 'Kendimi Munzur’a Atmaya Gidiyorum'

Tunceli'de 5 Ocak gününden bu yana kayıp olan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu arama çalışmaları, sürerken güvenlik kameralarına yansıyan son görüntüleri ortaya çıktı.

11 Gündür Kayıp Olan Gülistan Doku'nun Son Görüntüleri Ortaya Çıktı: 'Kendimi Munzur’a Atmaya Gidiyorum'

Tunceli'de 5 Ocak gününden bu yana kayıp olan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu arama çalışmaları, sürerken güvenlik kameralarına yansıyan son görüntüleri ortaya çıktı. Öte yandan genç kızın kaybolmadan bir gün önce yurtta bulunan arkadaşına, "Beni yalnız bırakmayın. İyi değilim. Kendimi Munzur’a atmaya gidiyorum" dediği öğrenildi.

s-f8e2b520daefc4f92f7514a678ad264d23580f
DHA'nın aktardığı habere göre, Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku, 5 Ocak Pazar günü kayboldu. Diyarbakır'da yaşayan ailesinin başvurusu üzerine Gülistan için başlatılan arama çalışmaları 11 gündür devam ediyor.

Gülistan'ın son görüntüleri MOBESE kameralarına yansıdı

Gülistan'ın son görüntüleri MOBESE kameralarına yansıdıGülistan'ın son görüntüleri MOBESE kameralarına yansıdı Görüntülerde Gülistan'ın kaybolduğu gün olan Pazar günü saat 11.10'da Rus uyruklu arkadaşı Z.A.'nın çalıştığı valilik yanındaki kafeye geliyor. İkilinin dışarıda ayaküstü konuştukları görülüyor. Arkadaşı ile konuşurken tartışmadıkları görülen Gülistan'ın, saat 11.19'da kollarını göğsünde bağlayarak dalgın şekilde yaya yolunu kullanmadan yolun karşısına geçip, 11.29'da şehir içi minibüse bindiği görülüyor.

"Beni yalnız bırakmayın, iyi değilim"

s-3a7aa3f2acda3704a7070e3c4c817b11f8411a
Ayrıca polise ifade veren aynı yurtta kalan arkadaşı Dilek M., "Gülistan yaklaşık bir ay önce erkek arkadaşı Z.A’dan ayrıldı. Kaybolmadan birkaç gün önce de Z.A’nın Instagram hesabında başka bir kızın resmini gördü. O andan itibaren de Gülistan’ın hareketlerinde değişme oldu. Kaybolmadan bir gün önce akşam saatlerinde yurttaki odama geldi. 'Beni yalnız bırakmayın. İyi değilim. Kendimi Munzur’a atmaya gidiyorum' dedi. Sonra odasına gitti. Bir gün sonra da kendisine ulaşamadım. Telefonlarını aradım kapalıydı" dediği öğrenildi.

Aramalarda reçete ve not bulundu

s-c32546510286c7ffbc403841571e8ad9bfd5a2
Yapılan aramalarda Sarısaltuk Viyadüğü altında Gülistan Doku’ya ait olan reçete ve not kağıdı ele geçirildi. Bulunan not kağıdı, Gülistan’nın diğer yazılarıyla mukayese için, incelenmek üzere kriminal şubeye gönderildi.Diyarbakır’da yaşayan ve olayın ardından Tunceli’ye gelen Gülistan’ın ailesinin yurt odasında yaptıkları aramada ‘Vasiyetim’ başlıklı bir notu bulduğu ve bunun da soruşturma dosyasına konduğu öğrenildi. Ailenin notu bulması üzerine savcı talimatıyla yurtta arama yapan polis, Gülistan’a ait olan flash bellek, SD kart ve diğer materyallare el koydu.

21 yaşındaki üniversite öğrencisi Gülistan Doku'dan 5 Ocak tarihinden itibaren haber alınamıyor

Tunceli'de Kaybolan Üniversite Öğrencisi Gülistan Doku'dan 6 Gündür Haber Alınamıyor
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER