5 Ayda Dayanabildi: AKP'li Belediyenin 'Uzay Merkezi'nin Kapısına Kilit Vuruldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Milli Uzay Programı'nı" açıklamasının  ardından, Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde, AKP'li belediyenin 13 Şubat'ta açtığı El Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi'nin kapısına zincirle kilit vurulduğu, binaya Türk Kızılayı Tekn.

5 Ayda Dayanabildi: AKP'li Belediyenin 'Uzay Merkezi'nin Kapısına Kilit Vuruldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Milli Uzay Programı'nı" açıklamasının  ardından, Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde, AKP'li belediyenin 13 Şubat'ta açtığı El Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi'nin kapısına zincirle kilit vurulduğu, binaya Türk Kızılayı Teknoloji ve Bilim Merkezi tabelasının asıldığı ortaya çıktı.

s-b2ff3eea8e24a56a5c74fe140b06a8e4ed91ec
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 Şubat 2021'de, "2023 sonunda yakın dünya yörüngesinde ateşleyeceğimiz kendi milli ve özgün hibrit roketimizle Ay'a ulaşarak, sert iniş gerçekleştireceğiz" demişti.

Milli Uzay Programı'ndan sonra açılmıştı

s-3beae384ae0d78a7cc0e61eefba91c7d00848b
Erdoğan'ın "Milli Uzay Programı'nı" bu sözlerle açıklamasından 4 gün sonra, Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde AKP'li belediye başkanı Metin Baydilli, El Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi'ni açmıştı. Belediye başkanı Baydilli, açılış töreninde şunları söylemişti:"Bu topraklarda özellikle çok önemli bilim adamları yetişti. Bugünden sonra da inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan bilim ve uzay hamleleri ile ülkemiz bu konuda lig atlayacaktır, önemli yerlere gelecektir. Biz de sayın Cumhurbaşkanımızın bu hamlesine destek vermek için bilim merkezimizde gençlerimizi bilimle, uzayla, astronomiyle tanıştıracağız ve gelecekte bu alanlara yönelmelerinde yol gösterici, yardımcı olacağız."

5 ay dayandı

s-9f373f7e8a7e7a986d31722b5859104accd9fb
Aradan geçen 5 ay sonra, El Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi'nin kapısına zincirle kilit vurulduğu ortaya çıktı. Merkez binasına "Türk Kızılay Teknoloji ve Bilim Merkezi" tabelasının asıldığı görüldü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER