8 Aylık Hamile Genç Kadın, Cezaevinden Tahliye Edilen Eşi Tarafından Vahşice Katledildi

23 yaşındaki Tuba Menek, cezaevinden 3 gün önce tahliye edilen eşi Ramazan Menek tarafından boğazı kesilerek öldürüldü.

8 Aylık Hamile Genç Kadın, Cezaevinden Tahliye Edilen Eşi Tarafından Vahşice Katledildi

23 yaşındaki Tuba Menek, cezaevinden 3 gün önce tahliye edilen eşi Ramazan Menek tarafından boğazı kesilerek öldürüldü. Tuba Menek’in 8 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. 

Ramazan Menek’in, 4 ay önce de Tuba Menek’i bacağından bıçakladığı, görülen 2 duruşmada da genç kadın şikayetçi olmayınca 3 gün önce tahliye edildiği belirtildi. 

s-498032c2cadc3664abab9c3c4c8b12a5a1beac
DHA'nın haberine göre olay dün saat 00.30 sıralarında Konya'nın merkez Karatay ilçesinde meydana geldi. 3 gün önce cezaevinden tahliye olan Ramazan Menek, ayrı yaşadığı eşi Tuba Menek’in evine geldi. Burada çıkan tartışmada Ramazan Menek, eşi Tuba Menek’e bıçakla saldırdı. Tuba Menek banyoya kaçtı, eşi Ramazan da peşinden gitti. Ramazan Menek, kendisine direnmeye çalışan Tuba Menek'i boğazını keserek öldürdü. Eşinin cansız bedenini banyodan yatak odasına taşıyan Ramazan Menek, oturma odasındaki 2 yaşındaki kızı Gülay Menek’i de alarak evden kaçtı.

8 aylık hamile

s-9be8dc44c8c011d6fa0292fd82862e63599116
Gürültüyü duyan komşularının ihbarı üzerine adrese polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Eve gelen polisler, Tuba Menek'i yatak odasında kanlar içerisinde yatarken buldu. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Menek’in yaşamını yitirdiği belirlendi. 8 aylık hamile olduğu saptanan Tuba Menek’in cenazesi, yapılan incelemenin ardından otopsi için Konya Şehir Hastanesi’ne götürüldü.

4 ay önce de bıçaklamış

s-c55291dbc902bbfdb0fd00a5d63d159958934e
Ramazan Menek’in ocak ayında da Tuba Menek’i kıskançlık tartışmasında bacağından bıçakla yaraladığı, olaydan sonra da tutuklandığı ortaya çıktı. Geçen sürede görülen 2 duruşmada Tuba Menek’in çocuklarının babasız kalmaması için şikayetini gere çektiği, bunun üzerine de Ramazan Menek’in 3 gün önce tahliye edildiği belirtildi.

"Beni affet bir daha yapmayacağım demiş"

s-8d5f03eaabac72ca3bb2ee35a23fc51fdd83bf
Olayı anlatan Tuba Menek’in karşı komşusu İsmail İnlidere, “Bunun adı vahşet. Önceden de eşini bıçakladığı için cezaevine girmişti ve sonra geri çıktı. Gencecik, 8 aylık hamile, 1 ay sonra erkek çocuğu olacaktı, boğazı kesilerek öldürüldü. Ramazan normalde çok düzgün bir çocuktu, ama sonradan uyuşturucu madde kullanmaya başladı. Eşini bıçakladığı için tutuklandı. Sonra cezaevinden arayıp, 'beni affet tamam, bir daha yapmayacağım' demiş. Tuba da çocuklarım babasız kalmasın diye mahkemede şikayetini geri çekince Ramazan serbest kaldı. İnsanlık dışı bir şey, böyleleri yüzünden erkekliğimden utandım” dedi.Olaydan sonra otopsi için Konya Şehir Hastanesi’ne kaldırılan Tuba Menek’in bugün toprağa verilmesi beklenirken, polis ekipleri Ramazan Menek’i yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER