9 Çocuğu Havalı Havalı Tüfekle Vurdu: 'Çok Gürültü Yapıyorlardı'

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde, mayıs ayından bu yana 9 çocuğu dürbün taktığı havalı tüfekle vurarak yaralayan Serdar Yün, jandarma ekiplerince yakalandı.

9 Çocuğu Havalı Havalı Tüfekle Vurdu: 'Çok Gürültü Yapıyorlardı'

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde, mayıs ayından bu yana 9 çocuğu dürbün taktığı havalı tüfekle vurarak yaralayan Serdar Yün, jandarma ekiplerince yakalandı. Gözaltına alınan Yün, mahkemece tutuklanırken, ifadesinde "Çocuklar çok gürültü yapıyorlardı. Korkutmak amacı ile ateş ettim. Bir de sokak köpeklerine atıyordum" dediği öğrenildi.

s-8acfd51caacabe9b1e6fc7c05f91e7b471f24b
Çerkezköy'ün Kızılpınar Mahallesi Hükümet Caddesi'nde Mayıs ayında sokakta oynayan çocuk, havalı tüfekle açılan ateş sonucu vurularak yaralandı. Olayın ardından jandarma ekipleri çalışma başlatırken, önceki güne kadar toplam 9 çocuk aynı şekilde vurularak yaralandı. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, bölgede sivil ekipler görevlendirdi ancak bir sonuç alamadı. Ardından bölgeye çok sayıda güvenlik kamerası yerleştirerek, çalışmanın kapsamı genişletildi.

Menzilini ve şiddetini artırmak için oksijen tüpü kullanmış

s-5f289dae56e4ed2b91815012e85a3c033bbee6
Önceki gün Ayça A.'nın (16) sokakta oynarken havalı tüfekle vurularak yaralanmasının ardından jandarma ateşin açılmış olabileceğini değerlendirdiği 3 evde savcılıktan alınan izinle arama yaptı. Serdar Yün'ün yalnız yaşadığı evde yapılan aramada biri oksijen tüpü ile güçlendirilmiş ve dürbünlü olmak üzere 2 havalı tüfek ve silaha ait çok sayıda saçma ele geçirildi. Yapılan incelemede Yün'ün havalı tüfeğinin menzilini ve şiddetini artırmak için oksijen tüpü kullandığı belirlendi.

"Korkutmak amacıyla ateş ettim"

s-5f8393240c8ae4f56eaaf55d96e33bd3ec13ad
Gözaltına alınan ve 7 ayrı suçtan kaydı bulunduğu tespit edilen Yün, ifadesinde, "Çocuklar çok gürültü yapıyorlardı. Korkutmak amacı ile ateş ettim. Vurulduklarını görmedim. Bir de sokak köpeklerine atıyordum" dediği öğrenildi. Yün, jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.Ayça A.'nın ise hastanede tedavisinin sürdüğü bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER