AB'den Türkiye'ye Tahıl Koridoru teşekkürü

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşerek Karadeniz Tahıl Girişimi anlaşmasının devamındaki rolü dolayısıyla Türkiye'ye teşekkür etti. AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Poli.

AB'den Türkiye'ye Tahıl Koridoru teşekkürü

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşerek Karadeniz Tahıl Girişimi anlaşmasının devamındaki rolü dolayısıyla Türkiye'ye teşekkür etti.

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Borrell, Çavuşoğlu ile Sir Bani Yas Forumu’nun düzenlendiği Birleşik Arap Emirlikleri'nde bir araya geldi.

Görüşmeye ilişkin sosyal medyadan açıklama yapan Borrell, Türkiye'nin Ukrayna tahılının dünyaya iletilmesini sağlayan anlaşmadaki rolü dolayısıyla teşekkürlerini ilettiğini bildirdi.

Borell, anlaşma sayesinde gıdanın silah olarak kullanılmasının önlenmesi ve küresel gıda krizinin çözülmesinin amaçlandığını kaydetti.

Çavuşoğlu ile ortak ilgi alanındaki başka konuları da ele aldıklarını ifade eden Borrell, bunlar arasında Doğu Akdeniz'deki durumun da bulunduğunu belirtti.

Meeting @MevlutCavusoglu in #UAE, I thanked him for Türkiye's role in upholding the Black Sea Grain Initiative, to prevent food from being weaponised and to tackle the global food crises.

Also discussed other issues of concern, such as situation in Eastern Mediterranean. pic.twitter.com/JW984ivVA0

— Josep Borrell Fontelles (@JosepBorrellF) November 5, 2022

ABD'den Türkiye'ye 'tahıl koridoru' teşekkürü

 

ABD'den Türkiye'ye arabuluculuğu için teşekkür

 

Japonya'dan Türkiye'ye tahıl koridoru teşekkürü

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER