ABD, Cesur Türk Faytoncu Emre'yi Konuşuyor: Ata Saldıran Adamı Kovaladı

New York’taki Central Park’ta faytonculuk yapan öğrenci Emre Kaya, atları yumruklayan Amerikalıyı kovalayıp hesap sormasıyla ABD’de gündem oldu. ABD’nin Long Island Üniversitesi’nde biyokimya yüksek lisansı yaparken gelir sağlamak için Central Park’ta faytonculuk yapan Em.

ABD, Cesur Türk Faytoncu Emre'yi Konuşuyor: Ata Saldıran Adamı Kovaladı

New York’taki Central Park’ta faytonculuk yapan öğrenci Emre Kaya, atları yumruklayan Amerikalıyı kovalayıp hesap sormasıyla ABD’de gündem oldu.

s-53f6b83bea853a367480f5b1865db7d3a8a9a0
ABD’nin Long Island Üniversitesi’nde biyokimya yüksek lisansı yaparken gelir sağlamak için Central Park’ta faytonculuk yapan Emre Kaya (28), önceki gün diğer faytoncularla birlikte müşteri bekliyordu. Bu sırada bir adam gelerek atları yumruklamaya başladı. Kaya’nın Mary isimli kısrağı da saldırıya uğradı. Bunun üzerine Emre Kaya ile saldırgan arasında kovalamaca başladı. “Ne istiyorsun zavallı hayvandan” diye bağıran Emre Kaya, bir yandan da olayı cep telefonuna kaydetti. Kaya, bıçağı olduğu söylenen saldırganı yakalayıp “Sen deli misin” diye bir süre sorguladı.

Polisler videodaki saldırganı arıyor

s-54ff6125ea884d8ab7dc51e2881601eb867553
Hürriyet'ten Razi Canikligil'in haberine göre Emre Kaya’nın çektiği videoyu izleyen polisler, olay yerinden uzaklaşan saldırganı arıyor. New York Post gazetesi yaşanan olayı Mel Brooks’un 1977’de New York’ta çekilen ünlü komedi filmi “Blazing Saddles”ta Mongo’nun tek yumrukta bir atı yere serdiği sahneye benzetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER