ABD'de sosyal mesafeyi gözeten rahip, ziyaretçilere oyuncak tabanca ile uzak tanrısal su sıktı

ABD'nin Detroit kentinde bir Katolik rahibin koronavirüs salgınında sosyal uzaklık uygulayarak kilise ziyaretçilerine oyuncak su tabancasıyla "tanrısal su" sıktığı görüntüler, sosyal medyada viral oldu. St Ambrose Kilisesi Rahibi Timothy Pelc'in kilisenin merdivenlerinde bekleyen bir a.

ABD'de sosyal mesafeyi gözeten rahip, ziyaretçilere oyuncak tabanca ile uzak tanrısal su sıktı

ABD'nin Detroit kentinde bir Katolik rahibin koronavirüs salgınında sosyal uzaklık uygulayarak kilise ziyaretçilerine oyuncak su tabancasıyla "tanrısal su" sıktığı görüntüler, sosyal medyada viral oldu.

St Ambrose Kilisesi Rahibi Timothy Pelc'in kilisenin merdivenlerinde bekleyen bir arabaya su sıkarken görüldüğü fotoğrafların geçen ayki Paskalya Bayramı'nda çekildiği fakat yeni yayılmaya başladığı belirtiliyor.

İngiliz Guardian gazetesine göre bu resim, sosyal medyada birçok esprili paylaşıma ilham kaynağı oldu.

Fotoğrafın montajlandığı paylaşımların birinde, yüzünde maske ve siperi olan ve eldiven takan rahip Pelc, "Cehennem alevleri aralarında zebanilere" su püskürtüyor.

OTOMATİK SİLAHLARLA PROTESTO GÖSTERİSİ

Paskalya ayini esnasında ziyaretçilerin arabalarından çıkmadığı ve 70 yaşındaki rahibin ziyaretçileri ve çiçek sepetlerini uzaktan kutsadığı belirtiliyor.

Pelc, Buzzfeed sitesine "aklının bu tür şeylere iyi çalıştığını", cemaatinde de bunlara anlayışla yaklaştığını söyledi.

VATİKAN UYARDI MI?

Rahip, su tabancalı fotoğrafları nedeniyle Vatikan'dan dikkat alıp almadığı sorusuna ise "Bilmiyorum daha bir şey gelmedi" diye yanıt verdi.

Detroit'in emrindeki olduğu Michigan eyaletinde daha önce salgınla ilgili sınırlamaların hemen kaldırılması talebiyle protesto gösterileri düzenlemiş, bir takım göstericilerin otomatik silahlar taşıdığı görülmüştü.

BBC
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER