ABD ve Ukrayna Dışişleri Bakanları Polonya için görüştü

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın Ukraynalı mevkidaşı Dmitro Kuleba'ya, duruma ilişkin yakın koordinasyon içinde olacaklarını ifade etti. ABD'li bakan, ülkesinin, "Ukrayna'ya kendini savunmasında ihtiyaç duyduğu

ABD ve Ukrayna Dışişleri Bakanları Polonya için görüştü

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın Ukraynalı mevkidaşı Dmitro Kuleba'ya, duruma ilişkin yakın koordinasyon içinde olacaklarını ifade etti.

ABD'li bakan, ülkesinin, "Ukrayna'ya kendini savunmasında ihtiyaç duyduğu şeyi sağlamak için müttefikleri ve ortaklarıyla yakın çalışmaya devam edeceğini" belirtti.

Ne olmuştu?

Polonya'nın Ukrayna sınırında bulunan Przewodow köyüne, kaynağı bilinmeyen bir füzenin düştüğü ve 2 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

Bunun ardından Polonya Ulusal Güvenlik Komitesi acil toplanmış ve "askeri birliklerin savaşa hazır olma durumunun artırılmasına" karar verilmişti.

Birçok NATO ülkesi gelişmenin kaygı verici olduğu yönünde açıklamalar yapmış, olayın tüm boyutlarının incelenmesi ve pek çok ayrıntının açığa kavuşturulması gerektiğini belirtmişti.

Biden, mevkidaşı Duda ile telefonda görüştü

 

NATO'dan Polonya için acil toplantı kararı

 

ABD: Polonya'ya düşen füzeler kaygı verici

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER