kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Adana'da Alkollü Olarak Trafik Denetimine Takılınca Polislere Saldırdı: O Hâkim İçin Çifte Soruşturma

Adana’da alkollü olarak trafik denetime takılan ve polislerle tartışan hâkim Hayrettin Yavuz hakkında HSK soruşturma izni verdi. Tedbiren Van’a tayin edilen Yavuz hakkında polise mukavemet ve mala zarar verme suçlarından da soruşturma yürütülüyor. Hürriyet'ten Mustafa Kesler'in.

Adana'da Alkollü Olarak Trafik Denetimine Takılınca Polislere Saldırdı: O Hâkim İçin Çifte Soruşturma

Adana’da alkollü olarak trafik denetime takılan ve polislerle tartışan hâkim Hayrettin Yavuz hakkında HSK soruşturma izni verdi.

s-323eb4b8853bc3d29d7eee0ace441c36aeca37
Tedbiren Van’a tayin edilen Yavuz hakkında polise mukavemet ve mala zarar verme suçlarından da soruşturma yürütülüyor. Hürriyet'ten Mustafa Kesler'in haberine göre cumartesi yaşanan olay, vatandaşların ihbarıyla ortaya çıktı. Anons ve uyarıları dikkate almayan hâkim ile polis arasında kovalamaca başladı. Bu kovalamaca sırasında hâkim, bir evin bahçe duvarına çarparak durabildi.

"Polislere direndi ve hakaret etmeye başladı"

"Polislere direndi ve hakaret etmeye başladı""Polislere direndi ve hakaret etmeye başladı" Bunun üzerine polisler müdahale etti ve sürücünün de bir hâkim olduğu anlaşıldı. Ancak Yavuz polislere direndi ve hakaret etmeye başladı. Durumun adliyeye bildirilmesi üzerine olay yerine savcı geldi. Hâkim Yavuz’un kan tahlilleri yapıldı ve gerekli hukuki süreç başlatıldı.

HSK, Yavuz'u Van'a tayin etti

s-290e09c142d9528483ef2b8a130f1841762e64
1. sınıf hâkim olan Hayrettin Yavuz hakkında iki ayrı koldan soruşturma yürütülecek. Disiplin açısından HSK müfettişlerinin yürüteceği soruşturmanın yanı sıra, ‘polise mukavemet’, ‘mala zarar verme’ ve ‘trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek’ suçlarından da görev yaptığı adliyenin savcıları tarafından bir soruşturma yürütülecek. HSK, dün Yavuz’u Van’a tayin etti. Hayrettin Yavuz’un ise rapor alarak Van’a gitmediği, emekli olmayı planladığı öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER