Afganistan'da Yeni Hükümetin Başına Molla Birader'in Geçmesi Bekleniyor

Taliban'ın siyasi kanadının lideri Molla Birader'in Afganistan'ın yeni hükümetine liderlik edeceği belirtiliyor. Taliban'ın günlerdir yeni hükümeti ilan etmesi bekleniyor.NTV'nin aktardığı habere göre, Taliban kaynaklarından yönetimde yer alacak isimlere ilişkin ilk açıklama g.

Afganistan'da Yeni Hükümetin Başına Molla Birader'in Geçmesi Bekleniyor

Taliban'ın siyasi kanadının lideri Molla Birader'in Afganistan'ın yeni hükümetine liderlik edeceği belirtiliyor.

s-32f35786b6433fb2a11fa859b7b0f8cf77c80d
Taliban'ın günlerdir yeni hükümeti ilan etmesi bekleniyor.NTV'nin aktardığı habere göre, Taliban kaynaklarından yönetimde yer alacak isimlere ilişkin ilk açıklama geldi. Yeni Afgan hükümetinin başında Taliban'ın kurucularından Molla Abdülgani Birader'in olacağı belirtildi.Birader, Taliban lideri Hibadullah Akhunzade'nin üç yardımcısından biri.

Diğer yardımcılar da üst düzey göreve

s-76b9479fb09cc6237852f1d3b75083bec3aa21
Taliban kaynakları, yine Akhunzade'nin yardımcılarından Molla Mevlevi Yakub ile Şir Muhammed Abbas Stanikzai'nin de üst düzey görevlerde yer alacağı belirtildi.Molla Yakub da Taliban'ın kurucu lideri Molla Ömer'in oğlu. Taliban'ın lider kadrosunda Akhunzade'nin altında üç isim yer alıyor.Molla Ömer ve Molla Yakub'un yanı sıra Hakkani ağının lideri Siraceddin Hakkani de Akhunzade'nin yardımcılarından.Taliban geçen ay Hakkani'nin dini bir otorite olarak en tepede yer alacağı, onun altında bir devlet başkanı bulunacağını açıklamıştı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER