kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Ahmet Hakan'dan Elon Musk İddiası: 'Uzaya İlk Türk Astronotu Gönderilecekmiş'

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde önemli bir iddia ortaya attı.

Ahmet Hakan'dan Elon Musk İddiası: 'Uzaya İlk Türk Astronotu Gönderilecekmiş'

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde önemli bir iddia ortaya attı. Hakan, Türkiye’nin uzaya ilk astronotunu göndermeye hazırlandığını ve bunun SpaceX CEO'su Elon Musk'ın işbirliğiyle gerçekleşeceğini söyledi.

s-5d93935ccaa31b0ad7f8ffad98b26c030666f3
Ahmet Hakan'ın yazısından ilgili bölüm şöyle:"Sosyal medyada çok iyi hazırlanmış, kısa ve vurucu bir klip gördüm. Türkiye Uzay Ajansı’nın hazırladığı bu klip, Atatürk’ün ünlü “İstikbal Göklerdedir” sözüyle birlikte sunuluyordu.Klip şundan ibaretti: Yerkürenin uzaydan görünüşünden kesitler ve en sonda beliren “9 ŞUBAT 2021” yazısı...Bu arada... 9 Şubat Salı günü Külliye’de görkemli bir tören yapılacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın ekipleri, bu tören için harıl harıl çalışıyorlar.Anladığım kadarıyla... Bir cisim yaklaşıyor! Ama ne? Sordum, soruşturdum. Kapı duvar. Ser verip sır vermiyorlar. En sonunda bir bilgi kırıntısına ulaşmayı başardım. Fakat teyit edilmemiş bir bilgi bu...

"Elon Musk işbirliğiyle..."

s-bc0d95afc7e6358aaa6b38ec01f2ac31d99e81
Galiba olay şu:Elon Musk işbirliğiyle Türkiye’den uzaya ilk Türk astronotu gönderilecekmiş.Nasıl olacak? Hangi astronot gidecek? İşbirliğinin kapsamı ne? Elon Musk olayın tam olarak neresinde? Türkiye’nin uzay çalışmalarında bir devrim mi yaşanacak?Yok. Yok. Hiçbir ayrıntı yok. Sadece bu kadarcık bir bilgi var elimde."

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ocak ayı sonunda Elon Musk ile görüştüğü açıklanmış ancak görüşmeye ilişkin detay verilmemişti.

Erdoğan, SpaceX ve Tesla Kurucusu Elon Musk İle Telefonda Görüştü -

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Küçük Kız Çocuğuna Şiddet Uygulayan Kadın ve Dini Nikahlı Eşi Tutuklandı - Kovid-19’un Kökenini Araştıran DSÖ Heyeti: Salgının Gıda Pazarından Kaynaklandığına Dair Kanıt Yok - Boğaziçi Eylemlerine Katılan 4 Öğrenci Tutuklandı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER