Ahmet Hakan'dan Tanju Özcan'a: 'Faşist Olduğu Kadar Müptezelmiş'

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın katıldığı bir Youtube programında kendisinden tüp bebek konusunda yardım isteyen bir kadınla ilgili anlattığı anısı tepkilere sebep oldu.

Ahmet Hakan'dan Tanju Özcan'a: 'Faşist Olduğu Kadar Müptezelmiş'

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın katıldığı bir Youtube programında kendisinden tüp bebek konusunda yardım isteyen bir kadınla ilgili anlattığı anısı tepkilere sebep oldu. En sert tepki ise Ahmet Hakan'dan geldi. Halan, Özcan için "faşist, müptezel" ifadelerini kullandı.

s-8eee107a70cd530c6909e61e15c34d095ab097
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, katıldığı bir Youtube programında sunucu Armağan Çağlayan'ın siyasette yaşadığı komik anılarla ilgili sorusu üzerine, sağlık sorunu nedeniyle çocuk sahibi olamayan ve tüp bebek konusunda kendisinden yardım isteyen bir kadınla ilgili anısını anlattı.

"Meğer kadın tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş"

"Meğer kadın tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş""Meğer kadın tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş" Belediye Başkanı Özcan "Bir açılış yapıyoruz, Boluda acelem de var. Bir tesettürlü bayan geldi. 'Tanju Bey bir konu var konuşabilir miyiz' dedi. Ben de 'Hemen Ankaraya dönmem lazım. Özel değilse burada konuşabilir misiniz?' dedim. 'Sıkıntı yok' dedi. 'Benim bebeğim yok. Bana yardımcı olur musunuz?' dedi. 'Hanımefendi ben size nasıl yardımcı olabilirim' dedim. Meğer kadın tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş. Tabii öyle konuya böyle girince çevredekiler gülüyor. Benim böyle çok fazla anım var." ifadelerini kullandı.

Özür diledi

s-298850c4591c5f8a4816516ec295e44a088c54
Tanju Özcan da bir açıklama yaprak "Gerçekten bu anlattıklarımdan siyasi olarak değil de samimi olarak üzülen kadınlar ve kadın dernekleri varsa onlardan da özür dilemek düşer bana" dedi.

"Faşist ve müptezel"

s-79b65bb4973ca235c69b4fe5e78d7d74c2de35
Özcan'a en sert tepki ise gazeteci Ahmet Hakan'dan geldi. Hakan, Hürriyet gazetesindeki bugünkü yazısında Özcan için "Faşist olduğunuz kadar müptezelmişsiniz de" ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER