Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özkan'dan Muhittin Böcek Açıklaması: 'Maalesef Entübe Edilmek Durumunda Kalındı'

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özkan'dan Muhittin Böcek Açıklaması: 'Maalesef Entübe Edilmek Durumunda Kalındı'

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, halen özel hastanede tedavi altında olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in koronavirüs tedavisi sonrası akciğerlerinde meydana gelen tahribat nedeniyle entübe edilerek, solunum cihazına bağlandığını söyledi. 

Prof. Dr. Özkan, "Makineye bağlı şu anda, o anlamda takipleri devam ediyor. Çok kısa bir zamanda olmasa da yavaş yavaş iyileşecek. İnşallah iyileşip sevdiklerine kavuşur, dualarımız onunla" dedi.

'Bildiğim kadarıyla entübe edilmek durumunda kalındı'

s-2b370ab09cad4047132d9a2e00c9b0a51e6c05
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, koronavirüs nedeniyle tedavisi özel bir hastanede süren Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek'in durumuna ilişkin açıklama yaptı.Özkan, "Hastaneyle çok yakın iş birliği halindeyiz. Sürekli haber alıyoruz, iletişim halindeyiz. Gerekli destekleri her zaman verdiğimizi, ne zaman isterlerse yine bünyemize alacağımızı her zaman biliyorlar. Herkes çok rahat o anlamda, hem hastane yönetimi hem de başkanımızın yakınları. Maalesef entübe edilmek durumunda kalındı, bildiğim kadarıyla." dedi.

'Sabah bilgi aldım. Her geçen gün 'bir tık daha iyiye gidiyor' denildi'

s-6f1466924bbea47b11532441b1609d08e1d958
Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Sabah bilgi aldım. Her geçen gün 'bir tık daha iyiye gidiyor' denildi. O iyi bir şey. Ancak yoğun bakımdaki bir hasta için yine de yüzde yüz konuşmak çok uygun olmaz. Yoğun bakımdaki her hasta için bu böyledir. Bir dakika sonra ne olacağını bilemezsiniz makineye bağlı bir hastanın. Makineye bağlı şu anda, o anlamda takipleri devam ediyor. Çok kısa bir zamanda olmasa da yavaş yavaş iyileşecek. İnşallah iyileşip sevdiklerine kavuşur, dualarımız onunla."

17 Ağustos'ta koronavirüse yakalandığını duyuran Böcek'in tedavisi bir süredir hastanede sürüyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, Koronavirüse Yakalandığını Açıkladı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER