kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

AKP Kongresinde Pankart Şoku: 'Anama Küfür Eden Başkan İstemiyorum'

AKP Ordu 7.

AKP Kongresinde Pankart Şoku: 'Anama Küfür Eden Başkan İstemiyorum'

AKP Ordu 7. Olağan Kongresi'nde, yerel gazeteci Osman Şahin, elinde "Anama-karıma küfür eden belediye başkanı istemiyorum" yazan pankartla kürsüye çıktı.

s-f39e9bbe5077d19eebbeaf878da26d0489962f
Osman Şahin, İl Başkanı Halit Tomakin konuşma yaparken izleyiciler arasından geçerek kürsüye çıktı. Elinde “Anama-karıma küfür eden belediye başkanı istemiyorum. Yerel basın demokrasinin temel direğidir” yazan bir pankartı Tomakin’in arkasında açan Şahin, partililer tarafından kürsüden indirildi. Ardından da polisler tarafından gözaltına alındı.

O anların görüntüleri

O anların görüntüleri O anların görüntüleri 602e93df82fa25eb1bee0740.jpg
Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, polis merkezinde ifadesi alınan gazeteci Osman Şahin, cumhuriyet savcısının talimatıyla serbest bırakıldı. Osman Şahin, Gürgentepe ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı emekli imam Yaşar Şahin’in kendisine küfür ettiğini söyledi. Yaptığı bir haberden dolayı Başkan Şahin’in kendisini aradığını ve telefondan annesine ve eşine küfür edip tehdit ettiğini belirten Osman Şahin, şunları söyledi:"Bu olaydan dolayı kendisini şikayet ettim. Dosya üzerinden yapılan yargılama sonucunda başkana hakaret ve tehdit suçlarından ayrı ayrı para cezası verilip ertelendi. Bu kişi belediye başkanı olarak görmek istemiyorum. CİMER’e Cumhurbaşkanına şikayet ettim. Ama kimse ilgilenmedi. Sesimi duyurmak için bu eylemi yaptım. 41 yıllık gazeteciyim. Sürekli basın kartım var. Böyle bir belediye başkanı hem partiye hem de Gürgentepe’ye zarar veriyor."

"Cumhurbaşkanımıza seni şikayet ettirtme"

Bu olayın ardından İl Başkanı Halit Tomakin bir süre daha konuşmasına devam etti. Bu sırada Divan Kurulu’nda görevli bir yetkili, “Sayın Başkanım, istirham ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza seni şikayet ettirtme beni. Tamam. Daha bir çok konuşmacımız var. İstirham ediyorum, hemen özetleyecek yeteneğe sahipsiniz. Size 30 saniye veriyorum. Hadi bakalım, 30 saniye. Süreniz başlamıştır” diyerek konuşmasını bitirmesini istedi. Mikroçip Takılacak: Sahipli Kedi ve Köpeklerin Kimliklendirilmesi Zorunlu Oluyor - ABD, Kutup Soğuklarının Pençesinde: 38 Ölü - YHT Faciasında Tanık Olarak Dinlenen TCDD Genel Müdürü Soruları Cevapsız Bıraktı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER