AKP'li Akbaşoğlu 'Soykırım' Açıklaması İçin Muhalefeti Suçladı: 'Biden'a Cesaret Verdiler'

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, ABD Başkanı Joe Biden'ın 'Ermeni soykırımı' ifadesi için muhalefeti suçladı.

AKP'li Akbaşoğlu 'Soykırım' Açıklaması İçin Muhalefeti Suçladı: 'Biden'a Cesaret Verdiler'

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, ABD Başkanı Joe Biden'ın 'Ermeni soykırımı' ifadesi için muhalefeti suçladı. Akbaşoğlu, "Muhalefet Türkiye'nin yumuşak karnı hale gelmemiş olmasaydı, Biden böyle bir karar almaya cesaret edemezdi. Muhalefetin bu tavrı Biden’ı da cesaretlendirmiştir" dedi. 

s-4d42210649781120eef5414747a64c45dea1fa
AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TBMM’de basın toplantısı düzenledi.TBMM Genel Kurulunda, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesini kınayan, reddeden ve yok hükmünde sayılmasını içeren bildirinin kabul edildiğini hatırlatan Akbaşoğlu, ABD tarafından adeta bir şantaj malzemesine dönüştürülen bu konunun tüketildiğini söyledi. Akbaşoğlu, ABD'nin elindeki son kozun gittiğini ifade ederek, "ABD, gerçeklerle yüzleşecektir." dedi.

"HDP'yi kınamayı ağzına almayanlar..."

s-845d8d4acb99627dd491ef35c854dc9de9cd4e
"Cumhurbaşkanımız, Biden'a gerekli dersi vermiştir." diyen Akbaşoğlu, Türkiye'nin, egemenliğini ve bağımsızlığını tam anlamıyla idrak içerisinde nasıl adım atacağının kendi uhdesinde olduğunu vurguladı.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in partilerinin grup toplantılarında yaptığı konuşmalara değinen Akbaşoğlu, şöyle devam etti:
"Gara'da PKK'yı değil de devleti ve devleti yönetenleri, sözde soykırım iftirasında Biden'ı değil de Erdoğan'ı hedef tahtasına koyanlar, bir kez daha görülmüştür ki, maalesef Türkiye'nin yumuşak karnı olduklarını ilan etmişlerdir. Çok yazık. Her iki genel başkanın bütün bu konuşmalarının tamamı değerlendirildiğinde ortaya çıkan tablo içler acısıdır. Bir kompleksin ve ezikliğin yansıması olarak karşımıza çıkmaktadır. Biden'ı kınamayı geçiştirenler, HDP'yi kınamayı geçiştirenler, HDP'yi kınamayı ağzına almayanlar, devletimizi ve milletimizi temsil noktasında bütün gerekli adımları atan Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili kendi uydurdukları bir çerçeve içerisinde, bir gölge boksu yaparcasına, uyduruk birtakım iftira ve suçlamalarda bulunarak yorum yapmaya çalışmışlar, gerçekleri çarpıtmışlardır. Muhalefet, Türkiye'nin yumuşak karnı haline gelmemiş olsaydı, zaten Biden böyle bir karar almaya asla cesaret edemezdi. Muhalefetin bu tavrı, Biden'ı cesaretlenmiştir. O nedenle soykırım kararı alınması noktasında bir sonuç, muhalefetin de katkısıyla ortaya çıkmıştır."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER