kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

AKP’li Başkan, Mansur Yavaş’a Soru Sormak İçin Belediyenin Kasasından Binlerce Lira Harcamış

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin AKP Grup Başkanvekili ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mansur Yavaş’a soru sormak için gazetelere ilan verdi.

AKP’li Başkan, Mansur Yavaş’a Soru Sormak İçin Belediyenin Kasasından Binlerce Lira Harcamış

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin AKP Grup Başkanvekili ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mansur Yavaş’a soru sormak için gazetelere ilan verdi. Bu ilanlar için belediyenin kasasından 58 bin liradan fazla para ödendiği öğrenildi.

s-c0a1f70f8b1198400b32cb518e1154539161a4
Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’ün haberine göre, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, gazetelerde yayınlanan ilanda “Milletim adına soruyorum: 10 milyar liralık bütçeyi nereye harcadınız?” ifadelerini kullandı.İlanlarda Mansur Yavaş'ın 'Hayal sattığını', belediyenin iflasa doğru gittiğini de öne süren Köse'ye, CHP Mamak Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Ferat Tokmak tepki gösterdi.Köse'nin açıklamaları gazetelerde yayınlanmadığı için ilan verdiğini iddia eden Tokmak, şu eleştirilerde bulundu:"Murat Köse'nin soru sormasında bir sıkıntı yok. Bunu belediye meclis toplantısında kürsüden de her zaman sorabilir. Ama Murat Köse, aynı başlıkla 5 gazeteye belediyenin parasıyla ilan veriyor. Şahsı adına cebinden ödeyerek ilan verebilir. Ama belediyenin parasıyla, bütün halka ait olan parayla ilan vermesini kabul etmiyoruz. Söylediklerini sanki gazeteler haber yapmış gibi göstermiş. Ne kadar harcandı?" Ferat Tokmak, belediyenin verdiği ilanları meclis toplantısında önergeyle gündeme getirdi. Önergeye, Özel Kalem Müdürü Mehmet Duran tarafından gönderilen cevapta şöyle denildi:"Belediye başkanları seçildiği parti ve seçmen için değil tüm halk için çalışır. Doğal olarak bir hizmet durum, hatta kişi için açıklamalar yapar, beyanatlar verebilir. Başkanlığımızca da yapılan hizmetler konusunda tüm halkımızı aydınlatmak amacıyla bahsi geçen gazetelere Basın İlan Kurumu aracılığıyla 58 bin 839 lira 52 kuruş bedelle, resmi prosedürlere uygun olarak söz konusu çalışma yapılmıştır."

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Melih Bulu'ya Bir Destek de Alaattin Çakıcı'dan: 'Sakın İstifa Etmeyin!' - AKP Araştırdı: Toplumun Yarısı Salgın Yönetiminde Devlete Güvenmiyor - ABD'li Karikatürist Dan Piraro, Eserini İzinsiz Yayınlayan Erdil Yaşaroğlu'na Dava Açacak mı? - Tutuklanan Beyaz Buldağ İçin Sosyal Medya Ayakta: #BeyzayıSerbestBırakın
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER