AKP'li Numan Kurtulmuş: 'Milli Savunma Sanayi ile Ayasofya'nın İbadete Açılması Birebir İlişkili'

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Türkiye’nin milli savunma sanayinde güçlenmesi ile Ayasofya’nın ibadet açılmasında birebir ilişki vardır.

AKP'li Numan Kurtulmuş: 'Milli Savunma Sanayi ile Ayasofya'nın İbadete Açılması Birebir İlişkili'

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Türkiye’nin milli savunma sanayinde güçlenmesi ile Ayasofya’nın ibadet açılmasında birebir ilişki vardır. Ayasofya’yı nasıl açabiliriz diye endişe eden bir zihniyete sahip olsaydık, Milli Savunma Sanayi’nde de bu noktalara gelebilmemiz mümkün olmazdı" dedi.

s-d9d6b67d429bc78f4dc2b8ce5732bad82f31b6
T24'ün haberine göre Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi, Osmanlı Sadrazamı ve Düşünür Said Halim Paşa'yı vefatının 100'üncü yılında düzenlediği bir sempozyumla andı. Osmanlı Sadrazamı ve Düşünür Said Halim Paşa Sempozyumu, kültür dünyasının seçkin isimleri ile akademisyen ve araştırmacıların katılımıyla yapıldı.  Sempozyumda Ayasofya Camii ile ilgili açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş, Ayasofya’yı nasıl açabiliriz diye endişe eden bir zihniyete sahip olsaydık, Milli Savunma Sanayi’nde de bu noktalara gelebilmemizin mümkün olmayacağını ifade etti.

“Milli Savunma Sanayi’nde güçlenmemiz ile Ayasofya’nın ibadet açılmasında birebir ilişki vardır”

s-f27b830f156806998d8d368588fe134610c1b3
Fotoğraf: AFP / Ozan KöseAyasofya Camii ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, “Türkiye eğer Milli Savunma Sanayi’nde güçlü bir şekilde adımlarını atıyorsa, Türkiye bir taraftan Uzay Sanayi ile ilgili çalışmalarını yapıyorsa, Türkiye her alanda kendi milli yerli üretiminde yeni bir kalkınma hikayesini yapmaya gayret ediyorsa hiç şüphemiz yoktur ki bundaki en temel aktör kendi köklerimiz ve kendi medeniyetimiz üzerinde yükselebilmemizdir. Kestirmeden konuyu özetlemek bakımından söylemek isterim. Türkiye’nin milli savunma sanayinde güçlenmesi ile Ayasofya’nın ibadet açılmasında birebir ilişki vardır. Ne demek istiyorum elin oğlu ne der acaba, bize batılılar ne der, Ayasofya’yı nasıl açabiliriz diye endişe eden bir zihniyete sahip olsaydık, Milli Savunma Sanayi’nde de bu noktalara gelebilmemiz mümkün olmazdı” şeklinde konuştu. Boğaziçililere Polis Müdahalesine Karşı Sosyal Medyada #NefesAlamıyorum Tepkisi - Alman Polisi, Alzheimer Hastası Bir Türk Vatandaşını Vurdu İddiası - AKP'den 'Ayvatoğlu' Açıklaması: 'Bu Kadar Kolay İşe Alınması Bizim Kusurumuz'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER