kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

AKP'li Özlem Zengin'e Sosyal Medyada Evlilik Teklifi Eden Adama Cinsel Taciz Davası

AKP Tokat Milletvekili Özlem Zengin, sosyal medyada paylaştığı bir fotoğrafının altına evlilik teklifinde bulunan 70 yaşındaki Osman Dereli ile buna yorum yapan gazeteci Kemal Vanlı'yı şikayet etti.

AKP'li Özlem Zengin'e Sosyal Medyada Evlilik Teklifi Eden Adama Cinsel Taciz Davası

AKP Tokat Milletvekili Özlem Zengin, sosyal medyada paylaştığı bir fotoğrafının altına evlilik teklifinde bulunan 70 yaşındaki Osman Dereli ile buna yorum yapan gazeteci Kemal Vanlı'yı şikayet etti. Osman Dereli ile Kemal Vanlı hakkında cinsel taciz suçundan dava açıldı.

s-02381ff6922d2c741329c4593f0cf7730e21ce
Gazete Duvar'da yer alan habere göre Özlem Zengin, Facebook hesabında kendisine ait bir fotoğrafını paylaşarak Instagram'daki hesabına destek olunmasını istedi.Sinop'un Boyabat ilçesinde yaşayan Osman Dereli fotoğrafın altına "Mutlu akşamlar Özlem Hanım. İster özelim ol, ister helalim ol, ikisine de varım. Ancak ilişkinin günahı senin, helal olursa sevabı ikimizin. Tercih senin. Sevgiler mutluluklar dilerim" diye yazarak adres ve telefon bilgilerini verdi.Tokat'ta gazetecilik yapan Kemal Vanlı da, Osman Dereli'nin yorumunun altına, "Ben niyetinizi Sayın Vekilimize iletiyorum. Gerisi nasip artık" diye yazdı. Ardından da kendi sosyal medya hesabında "Hayat sürprizlerle dolu" diyerek Osman Dereli'nin mesajını paylaştı.Geçen eylül ayında yaşanan bu olay nedeniyle Milletvekili Özlem Zengin, her iki kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcılık Vanlı ile Osman Dereli hakkında cinsel taciz suçundan dava açtı.

"Milletvekili olduğunu bilmiyordum"

s-7c19c790fd8693ab39d5c1b79ea40dda676701
İddianameyi hazırlayan Cumhuriyet savcısının talimatıyla Boyabat'ta ifadesi alınan Osman Dereli , Özlem Zengin'i tanımadığını ileri sürerek "Ne iş yaptığını bilmiyorum. Fotoğrafları sosyal medyada sürekli karşıma çıkıyordu. Kendisini beğendim. Bekar olduğu için iyi niyetli olarak evlenme teklif etmek istedim. Milletvekili olduğunu bilmiyordum. Ahlaksız bir teklifte bulunmak amacıyla yazmadım" diyerek pişman olduğunu söyledi.Kemal Vanlı ise savcılıkta yaptığı savunmasında, "Osman Dereli'nin yazdıklarının bir evlilik teklifi olduğu hemen anlaşılıyor. Saf ve temiz duygularla yazılan bu yazı ilgimi çekti. Ve yorum yaparak paylaştım. Bu teklifin suç olmadığını ve vekilin yaşlı bir adamı hoş göreceğini düşündüm. Evlilik teklifi yapmak cinsel taciz mi oldu şimdi? O.D'nin saf ve temiz niyetini vekilimize iletiyorum diye yazdım. Tacizci oldum. Hayatımda bu kadar saçma bir olay görmedim" dedi.Özlem Zengin'i Tokat'ın sorunlarıyla ilgilenmediği gerekçesiyle sık sık eleştirdiğini ve bu nedenle kendisine yönelik bir yıldırma operasyonu başlatıldığını iddia eden Kemal Vanlı, "Ama basit bir paylaşımda beni cinsel istismarcı diye yaftalamaya çalışılacağı hiç aklıma gelmezdi. Bu bir insan için korkunç bir leke" dedi. Cumhuriyet savcısı her iki kişinin cinsel taciz suçundan cezalandırılmasını ve belli hakları kullanmaktan yoksun bırakılmalarını talep etti.

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Muharrem İnce Bugün İstifa Ediyor: 'CHP Artık Tabeladan İbarettir, Yeni Bir Yola Çıkıyorum' - Mahkemeden Enis Berberoğlu Kararı: Yeniden Yargılanma Talebi Kabul Edildi - Ay ve Yıldız Kesici Alet Sayıldı: Türk Bayrağı ile Protestoya Katılan Kişi Mahkemelik Oldu...
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER