kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

AKP Milletvekili Ahmet Sorgun: "Türkiye'de Kriz Yok 'İşsizim, Açım' Diye Gelenler İş Beğenmiyorlar"

AKP Milletvekili Ahmet Sorgun, Türkiye'de ekonomik kriz olmadığını, sıfır araç alımı için 6 ay sonrasına gün verildiğini söyledi.

AKP Milletvekili Ahmet Sorgun:

AKP Milletvekili Ahmet Sorgun, Türkiye'de ekonomik kriz olmadığını, sıfır araç alımı için 6 ay sonrasına gün verildiğini söyledi. Sorgun, "İşsizim, açım diye geliyorlar, iş beğenmiyorlar" dedi.

AKP Milletvekili Ahmet Sorgun: "Türkiye'de Kriz Yok 'İşsizim, Açım' Diye Gelenler İş Beğenmiyorlar"AKP Milletvekili Ahmet Sorgun: "Türkiye'de Kriz Yok 'İşsizim, Açım' Diye Gelenler İş Beğenmiyorlar" Gazete Duvar'ın aktardığına göre Konya merkezli yayın yapan Kanal 42'ye konuk olan AKP MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Türkiye'deki ekonomik kriz ve işsizlikle ilgili tartışmalara neden olacak söylemlerde bulundu.Sorgun, "Ekonomide problem yok diyemeyiz. Türkiye’de bir kriz yok. Tarihin en yüksek konut alımını yaptık. Sıfır araç alımı için 3 ay 6 ay sonrasına vatandaşa gün veriliyor” dedi.

Diyarbakır Valisi Karaloğlu’nun “Mesele işsizlik değil, iş beğenmemezliktir” çıkışına destek veren Sorgun, kendilerine 'yandım, bittim, işsizim, açım' diye gelenler olduğunu, iş beğenmediklerini savundu.

Diyarbakır Valisi Karaloğlu: 'Mesele İşsizlik Değil, Mesele İş Beğenmemezliktir' -

"Türkiye’de bir kriz yok"

s-42ef98051b0e2f5d5e0364f77595d660a6d44a
5 yıldır mecliste olduğunu, bu süreçte muhalefetin sürekli ‘öldük bittik’ dediğini savunan Ahmet Sorgun, 
Ekonomide problem yok diyemeyiz. Hayat, dinamik ve devam ediyor. Alıyoruz, satıyoruz. Dünyanın en güçlü görünen ülkelerinin, ABD’nin ekonomisi ne duruma geldi salgın sürecinde? Avrupa, ne duruma geldi? Avrupa ülkeleri, birçok şeyi üretemez hale geldi. Devlet, salgında 600-700 milyara yakın desteklemede bulundu. Bu süreçten olumsuz etkilenmedik demek, kafamızı kuma gömmek olur ama Türkiye’de bir kriz yok. Biz, şunu biliriz. Sayın Cumhurbaşkanımızın iki özelliği benim için çok önemli. Cumhurbaşkanımız, Allah’tan başka kimseden korkmaz. Bir de bir konuda sonuna kadar çalışır. Sonra da tevekkül eder. Ekonomik alanda da bu böyle. Ekonomi ile olur. Kriz varsa biz pandemi sürecinde insanlara nasıl destek verdik? Tarihin en yüksek konut alımını yaptık. Sıfır araç alımı için 3 ay 6 ay sonrasına vatandaşa gün veriliyor” değerlendirmesinde bulundu.

"Yandım, bittim, işsizim diye geliyorlar, iş beğenmiyorlar"

s-8ee32f4570b73dcf85724718f67256bada56da
Sorgun, işsizlik ile ilgili kendisine yöneltilen bir soruyu da yanıtladı. Sorgun, şunları kaydetti:
“Çocukluğumuzu bir kenara bırakalım. 50 yıldır cemiyetin içindeyiz. Konya’da sanayiye gidiyorum. Sanayici ‘Eğer Suriyeliler olmazsa sanayi bitti’ diyor. Ağır iş kollarında çalışanların çoğu nereli? Suriyeliler. Köylere gidiyoruz, ‘Afganlılar olmazsa, köylerde çoban yok’ diyorlar. Bize ‘yandım, bittim, işsizim, açım’ diye gelenler oluyor. Bir işadamını arıyorum. ‘Birisini göndereceğim’ diyorum, hemen gönder diyorlar. Bize iş için gelenler sonra ‘belediye olmaz mı, hastane olmaz mı diyor’ Bu iş beğenmeme. Bizim zihniyet olarak bir değişim yaşamamız gerekiyor. ‘Ben asla tulum giyemem’ diyorlar. Ne yapacaksınız? ‘08.00-17.00 çalışacağım, cumartesi-pazar tatil olacak, önümde internet açık olacak’ anlayışı var. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok.”

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Özür Dileyip 'Pişmanım' Demişti: Atatürk'e Hakaret Eden Çocuk Gözaltına Alındı - Instagram'ın Açığını Bulduklarını Söyleyen Liseliler Ödülü Beğenmedi: '50 Dolar Teklif Ettiler 10 Bin İstedik' - Henüz 20 Yaşındaydı: Burcu Usanmaz Koronavirüse Yenik Düştü
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER