AKP Milletvekili Şahin ile Şamil Tayyar Sosyal Medyadan Tartıştı: 'Oyuna Gelmeyin'

Gaziantep’in sulama suyu ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacak olan Kılavuzlu Barajı'na ayrılan 80 milyon TL ödeneğin iptal edildiği bilgisini veren AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar ve ödeneğin iptal edilmediğini söyleyen AKP Gaziantep Milletvekili Ali Şahin sosyal medya üzeri.

AKP Milletvekili Şahin ile Şamil Tayyar Sosyal Medyadan Tartıştı: 'Oyuna Gelmeyin'

Gaziantep’in sulama suyu ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacak olan Kılavuzlu Barajı'na ayrılan 80 milyon TL ödeneğin iptal edildiği bilgisini veren AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar ve ödeneğin iptal edilmediğini söyleyen AKP Gaziantep Milletvekili Ali Şahin sosyal medya üzerinden tartıştı.

s-f69f993ccabfd85329c59e09145e1ef4b07a76
Gaziantep’in sulama suyu ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacak olan Kılavuzlu Barajı'na ayrılan 80 milyon TL ödeneğin iptal edildiği bilgisini veren AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar ve ödeneğin iptal edilmediğini söyleyen AKP Gaziantep Milletvekili Ali Şahin sosyal medya üzerinden tartıştı.AKP Gaziantep milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Mehmet Sait Kirazoğlu ve Ali Şahin'in yanı sıra, Şahinbey ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şahinbey AKP İlçe Başkanı Hasan Teke, Ankara'da Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile, Gaziantep tarımını konuşmak üzere bir araya geldi.

Ancak, görüşme sırasında AKP Gaziantep heyetini şoke eden bir gelişme yaşandı.

s-2cf585c35670ed845d229c7ba35ecdc0fd581e
Sözcü'den Ahmet Kaya'nın haberine göre heyet, Gaziantep'in sulama suyunun önemli bir bölümünü karşılayacak olan Kılavuzlu Barajı'nın 4. Kısım Sulama Projesi için sene başında DSİ bütçesine konulduğu açıklanan 80 milyon TL ödeneğin iptal edildiğini öğrenince şoke oldu.Kentte şaşkınlıkla karşılanan bu gelişmenin ardından bir açıklama yapan AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, iptal kararını doğrularken, “Maalesef ödenek iptali haberi doğru. Tarım Bakanımız Bekir Pakdemirli ve DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız'la görüştüm. Yeniden değerlendireceklerini söylediler” dedi.

Milletvekili Şahin: 'Yalan vekilim...'

s-b802f59cc23959168695dd4741f378545f2e9f
Tayyar'ın bu açıklamasının yerel internet sitelerinde yayınlanmasının ardından AKP Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, sosyal medya hesabından söz konusu habere “Doğru değil vekilim” diye yazıp, devamında da Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Işıkgece'nin “Asılsız haber, bütün projelerde olduğu gibi ödenek Kılavuzlu Projesi'nin üzerinde, iş programına bağlı olarak kullanılacak” cevabını iletti. Ardından da, ‘DSİ Genel Müdürü Sayın Kaya Yıldız Bey'in 23:30 itibarıyla haberlerinizle ilgili yalanlamaları” değerlendirmesi yaptı.Bu mesaja AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar'dan cevap gecikmedi. Tayyar Ali Şahin'e verdiği cevapta şöyle dedi:"Yanıltmışlar sizi. Yanlış bilgiye amel edip, sosyal medya üzerinden yol arkadaşınıza yüklenmek yerine hakikatı arasaydınız. DSİ Genel Müdürü de Bakan Bey de bugün söz konusu projede 80 milyon ödenek olmadığını söyledi. Oyuna gelmeyin. Oyunu birlikte bozalım."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER