Akşener, İstanbul Sözleşmesi Üzerinden AKP'yi Topa Tuttu: '7 Yaşındaki Kızlarımızı Evlendirmeyi Seçtiler'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Akşener, İstanbul Sözleşmesi Üzerinden AKP'yi Topa Tuttu: '7 Yaşındaki Kızlarımızı Evlendirmeyi Seçtiler'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Akşener, "İktidar tecavüzü, ölümleri izlemeye devam etsin. Biz biliyoruz ki İstanbul Sözleşmesi yaşatır" dedi.

s-e85d1ae8fb3b01b57611fe4cc3dc9d1073772f
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında açıklamalarda bulundu.Sözlerinin başında Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesini değerlendiren Akşener, "Devletin malını deniz yemeyeni keriz gördüklerini biliyorum. Bugün öyle bir noktaya geldiler ki: Kanunmuş, anayasaymış önemsiz bir hale geldi. Kendilerini öyle bir kaptırdılar ki milletin iradesini önemseyen kalmadı. Sadece canları istedi diye diye uluslararası bir anlaşmayı feshedebiliyorlar" dedi.

'7 yaşındaki çocuğu evlendirmeyi seçtiler...'

'7 yaşındaki çocuğu evlendirmeyi seçtiler...''7 yaşındaki çocuğu evlendirmeyi seçtiler...' "Devlet kadınları, çocukları, aileyi korumak zorundadır. İstanbul Sözleşmesi bunun için var. Birkaç oy uğruna çocuklarımızı korumayı değil 7 yaşındaki kızlarımızı evlendirmeyi seçtiler. Kadına el kaldıranın karşısına dikilmeyi değil 'O saatte ne işi varmış' vicdansızlığını seçtiler. Ne kadınları, ne çocuklarımızı korumak gibi dertleri yok. Tüm hesapları iktidarlarını sürdürmek. Tek öncelikleri koltuklarını korumak" dedi.

Akşener, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nda (TCMB) yaşanan başkan değişikliğini de eleştirdi.

s-aa92755754bfbf8948e788b7947c89ea42659a
Merkez Bankası'nın yap-boz tablosuna çevrildiğini savunan Akşener, "Türkiye'yi yönetenler ne içeride ne dışarıda yatırımcıya güven vermiyor. İşinizle, aşınızla zerre ilgilenmeyen bu iktidar ömrünü tamamlamıştır. Piyasalar için istikrar ve güvenin adresi olması beklenen Merkez Bankası'nı yap-boz tablosuna çevirmelerinin nedeni budur" diye konuştu.Akşener, yeni Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'na da seslendiği konuşmasında şunları kaydetti:"Merkez Bankası Başkanı'nı 4.5 ay sonra bir gece yarısı görevden almak ekonomiyi uçuruma sürükleyen bir adımdır. Şuursuz kararlar sonucuda Türkiye yüksek faizin acı reçetesi, yüksek kur ve enflasyonla boğulmaya devam ediyor. 2001 krizinde Türkiye dünyanın en büyük 18'nci ekonomisiyken bugün son sırada tutunmaya çalışıyoruz. Faizler son 4 yılın da zirvesine çıktı. Kendisi faiz düşmanı ama faizi artıran da kendisi." Yine Listenin Sonundayız: Türkiye OECD Ülkeleri Arasında En Yavaş İnterneti Kullanıyor - Detaylar Ortaya Çıktı! Evlerinde Katledilen Yaşlı Çift Hırsız Kurbanı Olmuş - Sultangazi'de Taciz İddiasına Meydan Dayağı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER