kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Aleksey Navalnıy'ın Tutuklanması Nedeniyle AB Ülkeleri Rusya'ya Yaptırım Kararı Aldı

AB ülkelerinin dışişleri bakanları, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın tutuklanması nedeniyle Rusya'ya yeni yaptırımlar uygulanmasını kararlaştırdı. AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, AB Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın bitiminde aç

Aleksey Navalnıy'ın Tutuklanması Nedeniyle AB Ülkeleri Rusya'ya Yaptırım Kararı Aldı

AB ülkelerinin dışişleri bakanları, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın tutuklanması nedeniyle Rusya'ya yeni yaptırımlar uygulanmasını kararlaştırdı.

s-4d7f5a48c640b1c9b7e934ec29a400fff638f0
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, AB Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın bitiminde açıklamada bulundu.Rusya'nın otoriter bir hal aldığını ve AB'den uzaklaştığını belirten Borrell, "Navalnıy'ın durumuyla ilgili olarak, kendisinin tutuklanmasından ve cezalandırılmasından sorumlu kişiler dahil olmak üzere Rusya'ya karşı kısıtlayıcı tedbir uygulamak konusunda siyasi karar aldık." dedi.

Küresel İnsan Hakları Yaptırım Rejimi ilk defa devreye sokuldu

s-932ca528a8ce8efde4b7e02f37731a26b7541f
Borrell, bu kısıtlayıcı tedbirler için AB'nin Aralık 2020'de başlattığı Küresel İnsan Hakları Yaptırım Rejimi'ni ilk kez devreye soktuklarını açıkladı.Yaptırımların hazırlanması için bugün itibarıyla sürecin başladığını kaydeden Borrell, somut tekliflerin yapıldığını, tedbirlerin bir hafta içinde hazır olmasını beklediğini bildirdi.

'Siyasi ve medeni haklara ve özgürlükleri savunanlara destek sürecek'

s-7b0c0073130a02cded4c76f27c1e93e5d16e5c
Borrell, Rusya'da siyasi ve medeni haklara ve özgürlükleri savunanlara desteklerinin süreceğini ifade ederek, "Aynı zamanda maalesef hasmane tutum takınan bir komşuyla kalıcı şekilde karşı karşıya gelme konusunda bir geçici çerçeve tanımlamak zorundayız. Ama şu anda gerçek bu." dedi. İstanbul Fırıncılar Deneğinden Valiliğe Dilekçe: 'İBB Ücretsiz Ekmek Dağıtmayı Bıraksın' - ABD Yüksek Mahkemesi Rüşvet Davasında Kararını Verdi: Trump'ın Vergi Kayıtları Açılacak - 'Emsal Bir Karar Olacak': Hastaneye Giderken Yazılan Trafik Cezasını Mahkeme İptal Etti
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER