Almanya'da federal yetkililerden devlet kurumlarına WhatsApp uyarısı: Sakın kullanmayın

Alman Handelsblatt gazetesinin haberine göre Federal Bilgi Koruma Komiseri Ulrich Kelber, tüm devlet kurumlara bir mektup yollayarak federal yetkilileri WhatsApp kullanmama konusunda uyardı. "WHATSAPP'IN FEDERAL YETKİLİLER TARAFINDAN KULLANIMI MUHTEMEL DEĞİL"Facebook'a ait olan WhatsApp'ın f.

Almanya'da federal yetkililerden devlet kurumlarına WhatsApp uyarısı: Sakın kullanmayın

Alman Handelsblatt gazetesinin haberine göre Federal Bilgi Koruma Komiseri Ulrich Kelber, tüm devlet kurumlara bir mektup yollayarak federal yetkilileri WhatsApp kullanmama konusunda uyardı.

"WHATSAPP'IN FEDERAL YETKİLİLER TARAFINDAN KULLANIMI MUHTEMEL DEĞİL"

Facebook'a ait olan WhatsApp'ın federal yetkililer tarafından kullanımının olasi olmadığını gösteren Kelber, "Her seferinde mesaj gönderildiğinde WhatsApp, Facebook göre iletilen meta verileri elde ediyor" uyarısında bulundu.

"BAŞVURU İLE ŞİRKET BİRÇOK BİLGİYE ULAŞABİLİR"

Habere kadar Alman yetkili, sonuçta şirketin IP adresine, konum verilerine, zeki telefon ve işletim sistemi hakkındaki bilgilere veya mesajın gönderildiği tarih ve saat bilgilerine ulaşabileceğini, uzmanların ise bu bilgiye takriben meslek, finansal şart, hobiler ve hastalıklar gibi bilgileri de dahil ederek kullanıcı profili oluşturabileceğini vurguladı.

KULLANICI VERİLERİ FACEBOOK'A İLETİLMİYOR

Diğer yana gazeteye konuşan bir WhatApp yetkilisi, kullanıcı verilerinin Facebook'a iletilmediğini açıklama etti.

"WhatsApp, mesajların varsayılan olarak şifrelenmiş oldukları için onları okuyamaz" diyen yetkili, mesajların sadece birbirileri ile mesajlaşan kişiler göre okunabildiğini, WhatsApp, Facebook veya diğer şahısların mesajlara erişimi olmadığını sözlerine ekledi.

Almanya'da federal yetkililerden devlet kurumlarına WhatsApp uyarısı: Sakın kullanmayın
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER