Almanya'da Korkunç Olay: Bir Evde 5 Çocuğun Cansız Bedeni Bulundu

Almanya'nın Solingen kentinde beş çocuğun bir evde ölü bulunduğu açıklandı. Çocukların ölüm nedeni veya herhangi bir şüpheli olup olmadığı konusunda bilgi verilmedi. Fotoğraf: Reuters Solingen'in Hasseldelle semtinde meydana geldiği belirtilen olayın ardından, bir çocuğun d.

Almanya'da Korkunç Olay: Bir Evde 5 Çocuğun Cansız Bedeni Bulundu

Almanya'nın Solingen kentinde beş çocuğun bir evde ölü bulunduğu açıklandı. Çocukların ölüm nedeni veya herhangi bir şüpheli olup olmadığı konusunda bilgi verilmedi.

s-0999467ca2f8f0f1851d6310000db15cc218ed
Fotoğraf: Reuters Solingen'in Hasseldelle semtinde meydana geldiği belirtilen olayın ardından, bir çocuğun da hayatta olduğu bildiriliyor. Çok katlı bir binada meydana gelen olay üzerine çok sayıda polis ve can kurtarma aracının bölgeye gittiği dikkat çekti. Çocukların yaşına ve aileye dair henüz resmi bir bilgi verilmedi.Çocukların tamamının 14 yaşından küçük olduğu ifade edilirken, çocukları öldürdüğü tahmin edilen 27 yaşındaki annenin daha sonra yanına bir çocuğunu alarak Düsseldorf Garı'na giderek intihar girişiminde bulunduğu, ancak bu teşebbüsünden yaralı olarak kurtarılarak hastaneye kaldırıldığı iddia edildi. Wuppertal Emniyet Teşkilatı'nın gün içinde olayla ilgili bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

En küçük çocuk 18 aylık

s-fdc8c493a4f7e0cc2528029a1eb8b0577e5d6f
Fotoğraf: dpa Rheinische Post gazetesi ise, güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberinde olay yerine giden güvenlik birimlerinin biri 18 aylık, diğerleri iki ve üç yaşlarında üç kız çocuğu ile altı ve sekiz yaşında iki erkek çocuğun cansız bedenlerini bulduğunu bildiriyor. 11 yaşındaki bir erkek çocuğun da yakınlarının yanında olduğu kaydediliyor.Türk kökenlilerin de yoğun olarak yaşadığı Kuzey Ren Vestfalya eyaleti sınırlarında bulunan Solingen, eyalet başkenti Düsseldorf'a 35 km. mesafede bir yer alan bir kent.DW Türkçe
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER