kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Almanya Evden Çalışmaya Geçti: Uygulamayan Şirketlere Binlerce Euro Ceza Kesilecek

Alman hükümeti ile eyalet yönetimlerinin korona kısıtlamalarının kapsamını genişletme kararı uyarınca evden çalışmaya ilişkin yönerge bugün yürürlüğe girdi.

Almanya Evden Çalışmaya Geçti: Uygulamayan Şirketlere Binlerce Euro Ceza Kesilecek

Alman hükümeti ile eyalet yönetimlerinin korona kısıtlamalarının kapsamını genişletme kararı uyarınca evden çalışmaya ilişkin yönerge bugün yürürlüğe girdi. Buna göre, bugünden itibaren işverenler herhangi bir teknik engel bulunmaması durumunda personellerine ofise gelmeden evden çalışma imkanı sunmak zorunda olacak.

s-4f37dbe7bd085a5a677e8c40ee4edc33299a46
Independent Türkçe'de yer alan habere göre, Almanya'da koronavirüs salgınının yayılması üzerine, resmi daireler başta olmak üzere çok sayıda kurum ve şirket, evden çalışmalarının önünde engel bulunmayan personeli için işe gelme yükümlülüğünü kaldırarak, evlerinden çalışmalarına olanak tanımıştı. Kısıtlamaların kapsamını artırma kararı uyarınca, daha önce hükümetin işverenlere  tavsiyesi niteliğinde olan uygulama bundan böyle zorunlu hâle getirilmiş oldu.

30 bin euro'ya kadar ceza kesilecek

s-8e7cc5781b315306e9b676f8efc272dd47387f
Personelinin evden çalışmasının önünde bir engel bulunmamasına rağmen karara uymayan şirket veya işletmelere 30 bin euroya varan para cezaları uygulanabilecek.Koalisyon ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD) Meclis Grup Başkan Vekili Katja Mast, yeni düzenlemenin temel prensibini  "Kim evden çalışabiliyorsa, o evden çalışacak" sözleriyle açıkladı.Özellikle ofis işlerinin evden yapılması gerektiğini belirten Mast, "Özel temaslarımızı büyük ölçüde sınırlandırdık, şimdi sıra profesyonel temaslarda" dedi.Alman basın ajansı dpa'ya konuşan Mast, işletmelerin söz konusu kurallara uyup uymadıklarının sıkı şekilde  denetlenmesine  gerek  olmadığını belirterek,  "Birçok şey örnek davranışlarla ve birbirini izleyerek düzenlenir. Bu hem iş hem de kişisel yaşam için geçerlidir" dedi.

Sorumlu yetkilileri tarafından denetlenecek

s-d7c73367ad362d24031679abff61a3afb00a01
İşletmelerin  yönetmeliklere uyup uymadıkları eyaletlerin iş sağlığı ve güvenliğinden sorumlu yetkilileri tarafından denetlenecek.Çalışma Bakanı Hubertus Heil, yönetmeliklere uymadıkları tespit edilen işletmelerden evden çalışma imkanının (Homeoffice)  neden mümkün olmadığını açıklamasının isteneceğini söyledi. Bakan geçerli mazereti olmayanların para cezasına çarptırılacağını kaydetti.Daha önce de Microsoft, Twitter, Square, Facebook, Google, Shopify, Box, PSA Group gibi büyük firmalar da çalışanlarının bir bölümünün pandemi sonrası da uzaktan çalışmaya devam edeceğini duyurmuştu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu Hedef Aldı: 'Bu Zatın Hakaretlerine Muhatap Olanların Dava Açma Zamanı Gelmiştir' - Araç Kiralamada 'Depozito' Dolandırıcılığı - Akademisyenlerden Yeni Hükümet Sistemi Çalışması: 'HSK Lağvedilmeli, RTÜK Kapatılmalı'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER