Anlaşma Sağlandı: Spotify Türkiye'de Temsilcilik Açacak

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun lisans başvurusu yapmadığı gerekçesiyle 72 saat süre verdiği Spotify'ın lisans alacağı ve Türkiye'de temsilcilik açacağı belirtildi. RTÜK, internet ortamında yayın lisansı olmadan yayın hizmeti yaptığını tespit ettiği, aralarında Spotif.

Anlaşma Sağlandı: Spotify Türkiye'de Temsilcilik Açacak

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun lisans başvurusu yapmadığı gerekçesiyle 72 saat süre verdiği Spotify'ın lisans alacağı ve Türkiye'de temsilcilik açacağı belirtildi.

s-8c162bcdcef4c2d8ff08147ee5c62cf808b2d6
RTÜK, internet ortamında yayın lisansı olmadan yayın hizmeti yaptığını tespit ettiği, aralarında Spotify ile FOXplay'in de bulunduğu 4 internet sitesine 72 saat süre tanımıştı. Erişim Engeli Kapıda: RTÜK, Spotify'a 72 Saat Süre Verdi! -

Anlaşmaya varıldı

s-cad2c6a2a974d0a44af9cb95b4d2409662bf75
Sabah gazetesinden Burak Çelik'in haberine göre, Türkiye'de temsilciliği olmayan İsveç merkezli Spotify'ın Stockholm'deki birimiyle temasa geçen RTÜK yetkilileri, firmadan olumlu geri dönüş aldı.Buna göre, Spotify yayın lisansını alacak. Türkiye'deki pazar payını kaybetmek istemeyen Spotify ayrıca Türkiye'de temsilcilik de açacak.

Ayrıca bakınız

İktidar Spotify'daki Podcastlerden mi Rahatsız? Bildirici'den 'Özgür Alanlara Alerjileri Var' Açıklaması
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER